A long striped dress I got for free. It looks amazing. Long, wide, perfect for summer days. Material is common as linen. But as time flies I stopped wearing it. Something was wrong with it. I didn´t know what but I know that I want it upcycled.

Dlhé pásikavé šaty z materiálu, ktorý pripomína ľan, som dostala pred pár rokmi. Veľmi sa mi páčili. Sú voľné, dlhé, majú vrecká a majú zaujímavý vzor. Mala som ich v šatníku niekoľko rokov a takmer som ich nenosila. Toto leto som sa rozhodla, že ich predizajnujem. Zavesila som ich na vešiak a uvažovala. Stále mi na nich niečo vadilo, ale nevedela som čo.

Ako som postupovala

Ako prvé som sa rozhodla odpárať rukávy. Tie veľmi obmedzovali v pohybe. Po dlhšom pozeraní sa na šaty, mi začali vadiť aj vrecká. Len som stále nevedela prísť na to, že čo s nimi. Potom mi to došlo. Odpárala som ich a našila iba jedno v smere pásikov. Ako vidíte bolo to až príliš prestylované. Pásiky všetkými možnými smermi.

At first, I cup off sleeves. They were so uncomfortable and this dress is for summer. I don´t need sleeves. The next step is pockets. I didn´t like the horizontal stripes on vertical stripes. It looks confusingly. I cut them off and sew only one in horizontal. It looks more calming to my mind.

Ďalší krok bolo ich skrátenie na úroveň kolien. Do pása sme našili gumičku, aby sa dali nosiť aj bez opasku a na úplný záver som sa rozhodla vymeniť hnedé gombíky za biele. Šaty vyzerajú pekne aj s rozopnutým horným gombíkom, čím sa dá zväčšiť výstrih. S výsledokom som maximálne spokojná. Viac kreatívnych projektov si pozrite v záložke UPCYCLING / REFASHION.

The next step was to shorten the dress. In the waistline, we sewed an elastic. The last step was to change the brown buttons into white. I love the final look. What do you think? Do you like it?

You May Also Like

Leave a Reply