Dve knihy, z ktorých som nadšená. Knihy od Jules Verne som mala v pláne čítať už posledné dva roky. Ehm predsavzatie, ktoré som si neviem na čo dávala. Lebo ja keď si nejaké dám, tak moja hlava to vyhodnotí ako dobrý dôvod na protest ako ho nesplniť. Knihu sme dostali k predplatnému časopisu v práci. Pár mesiacov sa povaľovala po recepcii a tak som sa rozhodla, že si ju prečítam. Myslím, že som na základnej škole v rámci povinného čítania nejakú jednu prečítala alebo ju čítala mama, lebo sme sa vyhovárali, že nám to dali neskoro vedieť a nestihneme ju prečítať a mama predsa číta rýchlejšie. (Aj vy ste mali takéto výhovorky? My s bratmi stále :DD hlavne držať spolu haha). Určite tieto knihy chcem čítať aj ďalej, síce nám rada veľmi fantázijné knihy resp. nereálne, ale na druhej strane aj tie s romantickou tématikou nie sú veľmi skutočné, tak prečo nie. Knihy sú napísané naozaj krásnou formou a myslím, že ich čítaním si čitateľ rozvíja predstavivosť, fantáziu a slovnú zásobu. Druhú knihu som dostala na Vianoce od brata. Veľmi som ju chcela čítať a podľa obsahu sa mi zdala super. Úplne som zabudla, že som ju dala bratovi na zoznam, čo by mi mohol darovať, a kúpila osm takú istú aj jemu. Aspoň sme sa zasmiali pri rozbaľovaní vianočných darčekov. V článku si môžete prečítať moju krátku recenziu na knihy a zistíte, ktorú vám odporúčam a ktorú nie. Ak ste niektorú čítali, určite mi napíšte či sa vám páčila alebo nie. Inšpirujte sa.

názov: Obklopený idiotmi
autor: Thomas Erikson
vydavateľstvo: Motýľ
cena: od cca 11 €

čo sa o knihe dočítate: Nie každý, komu nerozumiete, je nevyhnutne idiot. Prelomová metóda vám pomôže konečne porozumieť svojmu šéfovi, kolegom či životnému partnerovi, ba dokonca vlastným deťom. Máte pocit, že všade stretávate samých idiotov? Vytáčajú vás ľudia a máte pocit, že ich reakciám a správaniu vôbec nerozumiete? Prečo je komunikácia s určitými ľuďmi bezproblémová a iní sú ako chmuľovia? Škandinávsky bestseller, z ktorého sa po celom svete predalo už milión kópií, vysvetľuje štyri základné typy ľudského správania, ktoré definujú spôsob komunikácie a vnímania ľudí okolo nás. Červení sú dominantní a panovační. Žltí sú sociálnejší a majú v sebe viac optimizmu. Zelení sú zasa uvoľnení a kamarátski. No a modrí oplývajú analytickým myslením a presnosťou. Autor Thomas Erikson vám naozaj vtipným spôsobom vysvetlí, ako komunikovať s každým z nich.
Okrem toho sa veľa dozviete sami o sebe, z nadhľadu spoznáte svoje silné aj slabé stránky. Táto prelomová metóda navždy zmení váš pohľad na ľudí, ako aj váš spôsob komunikácie so šéfom, s kolegom či s manželom a deťmi. Ak teda chcete pochopiť medziľudské vzťahy a komunikáciu, neváhajte a pustite sa do čítania. Kniha Obklopený idiotmi patrí medzi svetové bestsellery v oblasti literatúry faktu a doteraz vyšla v 33 krajinách. Len vo Švédsku sa predalo viac ako 250 000 kópií a titul práve čaká na slovenských čitateľov.

moje hodnotenie: Túto knihu som zaradila do svojho zoznamu kníh, ktoré by si mal prečítať povinne úplne každý. Je skvelá. Veľmi pekne vysvetľuje prečo ľudia nie sú idioti 😀 a prečo si to sem – tam niektorí z nás povedia. Kniha je vhodná aj pre ľudí, ktorí budujú tím, vedú tím ľudí, a chcú im viac porozumieť. Ako vybudovať tím, ako ho zložiť, ktorých ľudí je dobré mať v takom tíme. Prečo niekedy reagujú tak ako reagujú, ako na to reagovať, ako nereagovať, čím to zhoršíme. Prečo niektorí nerozprávajú a iba pozorujú, prečo naopak niektorí veľmi veľa rozprávajú, prečo nie je vhodné mať v tíme rovnakých ľudí. Ale ako som písala, kniha mi pripomenula, že každý sme nejaký, každý disponujeme rôznymi povahovými črtami, schopnosťami a mali by sme sa naučiť rešpektovať to a nie hneď každého hádzať do vreca s nápisom “je idiot”. Nie je idiot, len nie je ako my, má iný názor, iný spôsob komunikácie, prejavu, a to je dobre. Veď to by bola aká nuda, keby sme boli všetci rovnakí. Túto knihu mám na očiach a vždy si v nej rada zalistujem.


názov: Honba za meteorom
autor: Jules Verne
vydavateľstvo: Petit Press SK

cena: v antikvariátoch som ju videla za 0,50 €, ako som písala bola zadarmo k predplatnému časopisu, v knihkupectvách stojí okolo 2,50 €


čo sa o knihe dočítate: Amatérski hvezdári objavia meteor, ktorý sa pohybuje okolo zeme. Na tom by nebolo nič zvláštne, kým sa neobjavia informácie, ktoré rozhýbu celý ďalší dej románu. Meteorit je celý zo zlata. Hodnota v priemere 50 metrového meteoritu rozprúdi konflikt nielen medzi objaviteľmi samotnými, ale aj medzi krajinami a štátmi.
 
moje hodnotenie: Knihy od Jules Verne som si zamilovala. Už som to písala v úvode, ale milujem jeho štýl písania. Krásne všetko opíše a ja si to dokážem predstaviť. Občas mám pocit, že som súčasťou deja knihy a to čo opisuje sa rozprestiera okolo mňa. Knihy od JV sa čítajú veľmi jednoducho, žiadne kostrbaté vety a slová. Pre mňa je to taká oddychovka, keď sa chcem zasnívať a rozvíjať fantáziu a predstavivosť. Honba za meteorom rozpráva príbeh o hvezdároch, ktorí v rovnakom čase objavia meteor a ich dobrodružstvo ako sa ho rozhodli vlastniť. Vypočítali jeho veľkosť, zistili, že je zo zlata a každý z nich si na meteor nárokuje vlastníctvo. Celé sa to skomplikuje, keď každý hvezdár vypočíta inú trasu meteoru resp. miesto pádu. Kniha je naozaj super a som veľmi rada, že som sa ju po roku-dvoch rozhodla prečítať. Aktuálne som sa pustila do ďalšej a určite ich prečítam ešte viac. Čítali ste niektorú z kníh od JV? Ktorú mi odporúčate?******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

Leave a Reply