Opasok s leopardím vzorom som objavila v sekáči za cca 0,50 €. Podobný som kedysi mala, ale používaním sa už zničil. Nový som nevedela nikde nájsť alebo bol v sete s ďalšími troma opaskami, ktoré by som nevyužila. Leopardí vzor nosím veľmi rada, či už na topánkach alebo opasku a toto leto som si veľmi obľúbila sukňa (postup refashion, outfit) s týmto vzorom a vlasové doplnky. Tento “sekáčový” mal iba jednu chybičku krásy, ktorá sa však dala veľmi jednoducho napraviť. Namiesto pracky mal mašľu na zatláčanie. Táto chybička krásy ma vôbec neodradila, opasok som si kúpila a v tomto článku vám ukážem ako sa dá zapínanie vymeniť. Inšpirujte sa.

V článku vynechám časť “čo potrebujeme” pretože existuje viacero spôsobov ako vymeniť pracku. Ako prvé však musíme pôvodnú mašľu odstrániť. Ako vidíte mašľa je pripevnená jednou skrutkou t.j. potrebujeme krížový skrutkovač (prípadne si pomôžte nožíkom, nožničkami). Bočné strany mašle sa dajú jednoducho vybrať, sú iba zatlačené. Po odstránení mašle zostanú v opasku tri dierky. Ak je vám opasok na obvod dobrý, tak ich môžete použiť, ak je dlhý, tak v tejto fáze opasok skráťte tak, že jednoducho odstrihnete pár centimetrov.
Potom nájdite pracku, ktorá je rovnako široká ako opasok. Buď použite zo starého opasku alebo si môžete aj kúpiť v galantérii. Ja som použila malú pracku zo starej kabelky, alebo šiat, už si presne nepamätám kde boli, ale odložila som si ich. Ak sa rozhodnete opasok skrátiť, tak si urobte nové dierky. Potrebujete tri. Prípadne iba jednu dierku a na spojenie dokopy môžete použiť ihlu a niť – prejdi takmer na koniec článku. Ak sa rozhodnete pre “uhľadenejšiu” verziu, tak urobte tri dierku, hneď vysvetlím prečo.

Na to ako spojiť opasok existuje viacero spôsobov. Prvý je spomínaný tri dierky. Cez prostrednú prestrčíte pracku a ďalšie dve spojíte napríklad patentkou a bude sa zapínať a odopínať. Alebo použijete na dierku kovové / hliníkové krúžky – na fotke č.8 – a spojíte ich dokopy. Na obidva spôsoby však potrebujete aj nástroj na zatláčanie. Vyzerá to pekne, uhľadene a ako z obchodu. Ak vám však až tak nezáleží ako to bude vyzerať, lebo tieto časti budú skryté, či už pod pútkom alebo vrchnou častou opasku, môžete použiť jednoducho aj ihlu a niť a urobiť iba jednu stretnú dierku.
V tomto kroku môžete urobiť ešte pútko na opasok a buď ho len tak nechať voľne alebo prišiť na pevno, aby sa nehýbalo.  Ja som ho už nerobila, pretože som si upravovala dĺžku a teda mi presne sadne na moje pútka a na šaty ho budem nosiť uviazaný na uzol, takto. Outfit príspevkom sa inšpirujte TU.

 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

Leave a Reply