Medzi veľký hit v oblasti vlasových doplnkov patria sponky do vlasov, ktoré sú ozdobené perličkami. Všimli ste si to? Videla som ich všade od časopisov, cez bižutérie až po bežné reťazce medzi doplnkami. Som milovníčkou perličiek a tento trend sa mi nesmierne zapáčil. Vedela som, že to nebude náročné na výrobu z pomôcok, ktoré mám doma a bude to oveľa lacnejšie. Samozrejme ak doma nemáte kreatívne pomôcky, tak je možné, že kúpiť hotovú sponku bude lacnejšie. V tomto článku sa dočítate ako si vyrobiť perličkovú sponku do vlasov, čo všetko na to budete potrebovať a samozrejme nechýba foto postup a časom aj video postup. Inšpirujte sa.


<<<VIAC DIY>>>

Potrebujeme:

  • sponku – z detstva ich poznám pod názvom “pukačka” 
  • perličky – polovičky nie celé
  • lepidlo na plast (kanagon alebo E6000, ktoré je špeciálne na bižutériu)
  • pomôcky – pinzeta, špajdla, podložkaPostup:

Ako prvé si očistíme sponku. Povrch by mal byť hladký, bez farby, pretože ak je sponka nafarbená nekvalitnou farbou, môže sa pri lepení farba odlúpnuť a nebude držať t.j. uistite sa, že sponka nie je nijako farbená, prípadne ju trošku očistite brúsnym papierom. Inak si vyberajte strieborné alebo čierne. Sponku odmastite, ide len o to, aby vám držalo lepidlo a nerobili ste celú prácu zbytočne. Môžete použiť prostriedok na umývanie riadu alebo vlhčené utierky, prípadne handričku napustenú alkoholom (najčastejšie je v podobe handričiek na čistenie displeja). 
Potom si rozložte podložku, aby ste si nezalepili všetko okolo a hlavne neprilepili sponku napríklad o stôl. Lepidlo môžete aplikovať priamo z tuby na sponku alebo si pomôcť špajdlou a tak rozotrieť. Dosť to závisí od hustoty lepidla. Napríklad E6000, ktoré používam ja, je husté a dá sa aplikovať priamo z tuby. Lepidlo aplikujte iba na jednu časť, aby vám nezaschlo, kým sa dostanete na koniec. Potom už iba podľa svojho vkusu aplikujte polovičky perličiek na sponku. Veľké, malé, na striedačku, je to na vás :). Snažte sa pokryť celú plochu tak, aby nebolo vidno sponku. Vôbec neodporúčam tavné lepidlo, pretože “pukačka” sa musí dosť ohýbať pri každom zapínaní, a perličky vám opadajú.

Všetky pomôcky som mala doma. Perličky som mala pribalené v nejakom časopise ak sa nemýlim, alebo som ich mala pribalené v balíčku, už presne neviem. Zisťovala som však cenu. V panta rhei stoja okolo 2,53 EUR a na je ich tam 72 ks. Z tohto množstva som ozdobila dve sponky, ktoré sú dlhé 6,5 cm a široké 1-1,5 cm. Perličky však môžete nájsť aj na starých sponkách, nenosenom oblečení alebo na starej bižutérii. Hotové sponky som videla od 3 – 108 EUR 🙂 záleží od značky. Sponky som takisto mala doma. Nosila som ich straaaaaaašne dávno, ešte keď som si “ofinu” vypínala dozadu a mala takú vlnu.  

Prajem príjemné tvorenie.
foto: © Ivana Klepáčová, Marián Klepáč 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

Leave a Reply