Tento trend sa mi veľmi zapáčil. Podobné látkové ozdoby vo vlasoch som nosila v detstve a návrat hodnotím na výbornú. V tomto DIY postupe som vám ukázala ako si môžete ušiť látkovú gumičku do vlasov. Postupne na blogu nájdete aj ďalšie postupy, pretože si myslím, že ušiť si niečo pekné na ozdobu účesu nie je vôbec zložité. V tomto článku vám predstavím ďalší módny trend na obdobie jar/leto 2019, ktorým sú práve rôzne mašle a iné ozdoby do vlasov. Platí, čím výraznejšie tým lepšie. 

// šatky
Ak doma vlastníte aspoň jednu šatku alebo šál (nie zimný), tak máte vyhraté. Stačí si ju uviazať do copu, na miesto gumičky, alebo uviazať na koniec zapletaného copu. Budete trendy. Šatky si môžete zaviazať do vlasov ako čelenku , vytvoriť si mini turban alebo ju v strede iba prekrížiť a zaviazať vzadu. Možností je veľmi veľa, základ je mať šatku :). Mám to odskúšané a odporúčam skôr šál t.j. nie štvorcovú šatku, z tej veľa nevytvoríte, lebo je krátka.

// mašle a stuhy
Ak si netrúfate na “výrobu” mašle zo šatky, tak si potom kúpte hotovú a opäť aplikujte do vlasov. Môžete si na druhú stranu pripevniť sponku, gumičku alebo sponu. Zapnúť na stranu, na začiatok copu alebo si urobiť falošný cop. Takéto mašle si môžete dať do vlasov aj dve, len myslite na to, že sa nehodia na každú príležitosť. Predsa len môžu pôsobiť trošku infantilne. Mašle môžete vytvoriť aj pomocou rôznych stúh, či už saténových, alebo “umeliniek” z rôznych darčekových obchodov.

// spony
Spony milujem. Mám ich doma niekoľko a sem tam (keď mám ráno náladu) si ich zapnem do vlasov. Teraz môžete experimentovať s rôznymi sklíčkami, flitrami, ozdobami a kvetmi. Môžete si ich pripnúť na stranu, na obidve, urobiť opäť falošný cop, alebo len tak pripnúť do vlasov.


Inšpirácia z ulíc:
zdroj fotiek: pinterest 1,2
Páči sa vám tento trend? Zaradíte ho do svojho šatníka? 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

Leave a Reply