Tento trik, ktorý vám prezradím v tomto článku, používam niekoľko rokov. Raz som si kúpila náušnice v sade. Boli tam štyri páry za cca 1 EUR a vopred som vedela, že využijem iba dvojo. Ďalšie dva páry boli príliš veľké, neustále sa mi do nich plietli vlasy a bola som z toho nervózna. Boli však veľmi pekné, a tak som uvažovala, čo sa s nimi dá robiť. Pred pár rokmi som sa zamilovala do baretiek. Kúpila som si niekoľko jednofarebných, čo ma začalo časom nudiť. Preto som jednu baretku upravila a našila na ňu perly. Tento trend však nie je nadčasový resp. určite to za chvíľu nebude až tak šik, takže perličky odpáram. Vtedy mi to napadlo. Prečo nevyužiť veľké zapichovacie náušnice ako brošňu? Najprv som ich nosila na šatách, ale bolo to dosť nepraktické, pretože z druhej strany ma pichali do hrude. Skúšala som ich rôzne podliepať, ale jednoducho sa takto nosiť nedali. Potom som ich presunula na sako a tento rok aj na baretku. Jeden deň môžete mať baretku s vločkami, druhý deň vianočnú (viem, to je už trošku neaktuálne) s mikulášom a tretí deň s nápisom “happy”. Je to len a len na vás. Inšpirujte sa a buďte kreatívne.
<<< VIAC DIY >>>Na dekoráciu môžete použiť jednu alebo rovno obidve náušnice. Môžete použiť aj brošňu, len si dajte pozor resp. to vyskúšajte, či nie je brošňa príliš ťažká. Môže sa sťaž, že bude baretku deformovať svojou váhou. Lepšiu skúsenosť mám so silikónovým uzáverom ako s tým kovovým. Zatiaľ som mala pri náušniciach vždy obidva. Takáto forma dekorovania je veľmi efektívna, pretože ju môžete ľubovoľne meniť aj každý deň bez toho aby ste museli niečo šiť alebo báť sa, že zostanú viditeľné dierky.
Takto si môžete ozdobiť aj čiapku, klobúk alebo šál. Dajte si však pozor na dĺžku časti, ktorá sa dáva cez ucho. Napríklad na čiapke vás bude tlačiť čo hlavy, čo nie je veľmi príjemné. O šatách som písala už vyššie. Prípadne ak ste si na 100% isté, že už náušnice nebudete nikdy nosiť ako náušnice, tak ich môžete kliešťami skrátiť. Potom ich môžete nosiť aj na tenkých šatách alebo tričku.

<<< VIAC DIY >>>

foto Ivana KlepáčováMarián Klepáč


 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

Leave a Reply