Pri nákupe pomôcok na ozdobenie dreveného motýlika (pozri postup TU) mi zostalo väčšie množstvo nevyužitých stúh. Ako som spomínala, niektoré sa dali kúpiť v najmenšej dĺžke jeden meter. Rozmýšľala som, ako by som vedela stuhy využiť a vymyslela som, že si z nich vytvorím opäť veľmi vkusnú ozdobu v trendy farbe roka 2018 deep violet. Neboli extra drahé, ale bolo mi ľúto, že taká krásna stuha zostane nevyužitá. Výroba je veľmi jednoduchá na čas aj materiál. Môžete použiť akékoľvek pevnejšie stuhy.

Potrebujeme
  • saténové stuhy
  • vyšívané stuhy
  • akékoľvek stuhy
  • ihla
  • niť
  • nožnice
  • krajčírsky meter
  • zicherka alebo špendlík na brošňu (napr.)

Postup:
Začala som pracovať s vyšívanou širšou stuhou. Vytvorila som si mašľu, tak ako to vidíte na fotkách vyššie. Potom navlečte niť v podobnej farbe do ihly. Urobte steh z dolnej časti, kde sa prekrižujú konce stuhy smerom hore k mašličke a potiahnite tak, aby sa stiahla. Takto to urobte ešte pár krát až kým nebude stiahnutá tak aby ste boli spokojná. Potom si zoberte druhú stuhu. Pracovala som s jednofarebnou fialovou saténovou stuhou. Urobte stred a opäť vzadu prišite dokopy. Ak vám to viac vyhovuje môžete použiť aj lepidlo na textil. Tu môžete skončiť a na opačnú stranu prišiť zapínací špendlík, alebo pokračujte ďalšou dekoráciou.
Zo saténovej stuhy si môžete vytvoriť “nožičky” ako to ja volám 🙂 Opäť, ako v prípade dreveného motýlika (postup TU) si odstrihnite kúsok zo stuhy. Prispôsobte to veľkosti ozdoby, tak aby sa to páčilo hlavne vám. Takže odmerať, odstrihnúť, zastrihnúť do špica (ale nemusíte) opáliť, aby sa nestrapkala a potom prišiť na zadnú stranu. Doplniť zicherkou a je to. Ozdoba je na svete.
Ozdobu môžete nosiť pod golierom, alebo aj na klope saka, vesty, prípadne dozdobiť textilnú kabelku. Možností je veľa, stačí zapojiť fantáziu. Ja ju zatiaľ nosím takto 🙂
extra tip:  Nepoužívajte úplne najtenšie saténové stuhy, pretože tie sú príliš klzké a zle sa s nimi pracuje. Vlastne sa vám ani nepodarí vytvoriť peknú mašľu, bude taká smutná, padavá. Odporúčam skôr pekné vyšívané. Najbližšie sa chystám na výrobu mašle alebo nejakej ozdoby aj z tejto trojkombinácie. 

 

******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

One comment

tak toto ma dostalo ! nádhernééééé 🙂

My Supercalifragilisticexpialidocious Diary | Live Better, Love Harder & Cure Hangovers

Leave a Reply