Hovorí sa, že: “obočie je rám tváre”. Je to pravda, obočie dotvára celkový vzhľad. Preto je dôležité pri líčení venovať pozornosť aj obočiu. Nesprávne upraveným obočím môžete pôsobiť neprirodzene a umelo. Ak si netrúfate na úpravu obočia zverte sa do rúk odborníkom. Farbenie a úprava obočia nie je veľmi drahé a stojí približne dve eurá. Kozmetičku navštevujem raz za mesiac a farba mi vydrží maximálne štyri dni. Na moje svetlučké obočie by som skôr potrebovala pernamentné, ale toho sa obávam. Aké sú ďalšie možnosti úpravy obočia? Otestovala som fixku, ceruzku, farebný gél a tiene na obočie. V článku sa dočítate aké sú medzi nimi rozdiely, ako sa s daným produktom pracuje, jeho výhody a nevýhody. Vám samozrejme môže vyhovovať niečo úplne iné ako mne, a preto budem rada ak mi do komentára napíšete vaše skúsenosti a spôsob akým si upravujete obočie.

V článku som použila štyri produkty Oriflame, ktoré sa mi za pár rokov nazbierali. Základné údaje produktov, ktoré budem porovnávať:

Ceruzka na obočie množstvo:  1,2 g // kód: 33093 Brown  33092 Blonde // recenzia: 1/2017 // rada: Giordani Gold
Farebný gél na obočie množstvo: 4 ml // kód: 31430 Blonde 31431 Brown // recenzia: 5/2015 // rada: Giordani Gold
Tiene na obočie množstvo: 3 g // kód: 31031 // recenzia: 7/20159/2017 // rada: the one
Fixka na obočie množstvo: 1,6 g // kód: 32033 //recenzia: 3/2016 // rada: the one 
Farebný gél:
Farebný gél je v podstate špirála. Aplikuje sa kefkou s malinkými štetinkami. Aplikáciou zároveň obočie aj začešete a upravíte do požadovaného tvaru. Na jednu aplikáciu na jedno obočie postačuje jedno namočenie kefky do gélu.  Farebný gél je v ponuke v dvoch odtieňoch. Jeden svetlejší a druhý tmavší. Označené sú blonde a brown. Ja som testovala svetlejší odtieň, pretože moje obočie je extrémne svetlé a farba vlasov je hnedá (v lete až oriešková).  Z tieňov na oči používam iba svetlý odtieň, tak preto som išla skôr do svetlej varianty. Farba je však  veľmi zvláštna a pre mňa maximálne nevhodná. Tmavý odieň som už netestovala, ale obávam sa, ten by bol naopak príliš tmavý. Farba je ako kapučíno. Na mojej tvári pôsobí veľmi neprirodzene, pripomínal mi ryšavú farbu nie hnedú. Gél po chvíli zaschol, ale nie až tak že by opadával 🙂 ale trošku sa otieral samozrejme. Gélom nevytvoríte tenšiu časť nad horným kútikom, čo je dosť podstatný problém. Aplikátorom si dokážete vytvoriť jemnejšiu aj intenzívnu farbu, stačí medzi aplikáciou utrieť kefku do servítky, alebo prečešať inou čistou kefkou, čím farbu trošku rozotriete do stratena. Gél som si však neobľúbila a nepoužívala. 

Ceruzka:
Ceruzka má klasický ostrý špic, ceruzka sa strúha. Takže ak si chcete urobiť pekné tenšie čiary nad vonkajším kútikom oka, ceruzku je potrebné pri každom použití zastrúhať. Pri aplikácii na obočie vám nehrozí, to čo pri ceruzkách na oči (pár krát sa mi to už stalo), a to, že sa vám dostane pilina do oka, čo je veľmi nepríjemné. Ceruzka je mäkká, dobre sa ňou pracuje. Je však veľmi intenzívna a opäť namaľované obočie pôsobí veľmi výrazne až neprirodzene. S ceruzku sa pracuje trošku ťažšie ako napríklad v prípade gélu, pretože musíte robiť veľa krátkych pohybov, aby ste si vytvorili malé čiaročky. Určite neodporúčam kresliť ako do omaľovánky po celej šírke a dĺžke obočia. Chce to prax. Ceruzka je v ponuke opäť v rovnakých odtieňoch ako gél t.j. blonde a brown. Tento krát som použila blonde (na základe skúseností s gélom) a ako som predpokladala je príliš tmavá na moju tvár. Výhodou ceruzky je, že je obojstranná resp. na jednej strane je ceruzka a na druhej kefka na ušesanie obočia. Strúhadlo je potrebné dokúpiť. Ceruzka sa otierala, takže si treba dať pozor pri obliekaní a vyzliekaní oblečenia. Ceruzka takisto nie je to pravé pre moju tvár a nepracuje sa mi s ňou až tak dobre. Ocenila by som keby mala ceruzka zošikmený tvar t.j. bola by plochá a vysúvacia, vtedy by sa perfektne robili čiaročky a dotváralo obočie.

Fixka:

Fixka je skutočne fixka 🙂 t.j. má aplikátor, ktorý je namočený v náplní, ktorá je v tele fixky. Hrot je špicatý a pevný. Fixka je v ponuke iba v jednom odtieni, ktorý nemá špeciálny názov. Farba je hnedo-šedá miestami mi prišla fialová resp. mám pocit, že sa trošku po čase zmenila, prispôsobila. Fixka zaschla a úžasné je, že sa vôbec neotierala. Úplna paráda. S fixkou sa , podobne ako s ceruzkou,  musíte naučiť pracovať a robiť malinké čiaročky, ktorými vyplníte obočie a pekne ho upravíte. Podľa toho ako silno pritlačíte, podľa toho vám vytečie aj náplň (ako pri fixke). Preto odprúčam netlačiť, aby ste nemali namiesto čiarok veľké bodky. Na čo si však dať pozor pri aplikácii je make-up. Ak sa líčite tak ako ja t.j. make-up, púder a potom obočie, ubezpečte sa, že na obočí nemáte žiadny make-up. Fixku takto hneď zničíte a už ju môžete iba vyhodiť. Mne sa to stalo. Takže pred aplikáciou fixky, si prejdite obočie suchou vreckovkou alebo najprv mokrou a potom suchou, aby ste mali obočie bez make-upu a suché, až potom môžete tvoriť obočie. Fixkou môžete krásne urobiť aj tenučké konce nad vonkajším kútikom oka. Nevýhoda fixky je práve v tom, že ak si raz obočie zle nakreslíte, musíte si ho odlíčiť odličovačom, nedá sa dať dole ani vatovou tyčinkou ani inak. Inak som s ním spokojná, a keď mám viac času tak fixku rada používam. To je možno také malilinké mínus, že keď sa ponáhľate asi nebudete mať čas ani na robenie malých čiaročiek.

Tiene:
Tiene sú v ponuke v jednom odtieni. Balenie je úplne geniálne pretože obsahuje dva farebné odtiene tieňov, svetlý aj tmavý, vosk, zrkadielko a malinký šuplík na strane dva štetce. Štetce sú malinké, zošikmené, jedne je svetlý na vosk a druhý tmavý na tiene. Perfektné do kabelky aj na cestovanie. V tejto sade však nenájdete kefku na ušesanie obočia. Milujem tiene a používam ich denne. Farba sa dá krásne namiešať, takže na vyplnenie používam svetlejšie na okraje kombináciu obidvoch a na tenšie časti nad vonkajším okrajom tmavý odtieň. Intenzitu farby môžete pridávať, uberať, podľa toho ako chcete, ako si farbu namiešate. Obočie sa dá zotrieť vatovou tyčinkou. Ja som s nimi veľmi spokojná. Osobne si myslím, že tieňmi si viete vytvoriť obočie najprirodzenejšie a namiešať si farbu najlepšiu práve k vašej farbe pleti, vlasom a očiam 🙂  

Čo je dôležité pri úprave obočia?

K samotnej úprave obočia patrí aj vytrhávanie. Najlepšie je ísť prvý krát ku kozmetičke, ktorá vám obočie upraví do tvaru, ktorý je vhodný pre vašu tvár. Hustota, tvar, farba a rôzne odzoby na obočí takisto podliehajú módnym trendom, ale ja som sa nimi nikdy neriadila a ani to neplánujem. Napríklad teraz sú v móde rôzne typy ako rozdelené obočie na dve časti takto alebo takéto dekorácie. Obočie má byť prirodzené a nie silené, ale samozrejme je to na vás. Obočie by malo začínať nad vnútorným kútikom oka a dlhé by malo byť v bode keď spojíte nos a vonkajší kútik. Prikladám obrázok na pravú stranu 🙂 Hustota hmm to je ťažká téma. Napríklad takú Cara Delevingne si bez poriadne hustého obočia ani neviem predstaviť. Pozrite sa na pár obrázkov a porovnanie, čo dokáže obočie 🙂 TU si pozrite ako to nemá vyzerať. 
******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie články o kozmetike nájdete v záložke >>> KOZMETIKA
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

One comment

Nice article, thank you for the sharing

GlassesShop

Leave a Reply