V zápale nakupovania a využívania zliav som zablúdila až ku kreatívnym pomôckam. Pôvodne som si chcela kúpiť iba tričko na cvičenie, ale v závere som prihodila ešte sadu kriedových farieb. Keď mi balíček prišiel, tak  som sa veľmi potešila, ale nevedela som, čo od radosti zo sady ako prvé vytvorím. Kriedovú farbu som si vedela predstaviť na koreničkách, tabuľke na nákupný zoznam, ktorú si môžete pripnúť na chladničku alebo sa z nej dá vytvoriť ceduľka do chodby, na ktorú si môžete písať odkazy.  Ako prvé som využila pomôcky, ktoré boli v balení a otestovala som, či sa podľa priloženého návodu dá naozaj vytvoriť pekná dekorácia. V tomto článku vám ukážem ako si môžete vytvoriť milú dekoráciu do kancelárie alebo domácnosti a môžete ju využiť počas celého roka.Potrebujeme:

alebo

  • kriedovú farbu (osobne si myslím, že môže byť aj iná, ktorá nie je lesklá, ale matná) 
  • brúsny papier
  • štetec
  • pohár
  • prírodný motúz
  • čajová sviečka
Všetky pomôcky som našla v sade, ktorú som si kúpila. V sade je dokonca aj návod, podľa ktorého som postupovala. Ak sadu nemáte, je už vypredaná, stačí ak si zoberiete pohár napríklad z kávy a farbu môžete vymeniť za inú s matným vzhľadom. Najprv očistite pohár a vysušte ho. Potom naneste vrstvu kriedovej farby, jednu alebo dve a nechajte poriadne zaschnúť. Kriedová farba je poriadne hustá, bola som prekvapená. 
Keď farba poriadne vyschne prejdite na ďalší krok. Rozmyslite si, či chcete použiť pohár ako vázu alebo svietnik. Ak ako vázu, tak nemusíte použiť brúsny papier (ďalší krok) a ak ako svietnik, tak odporúčam použiť aj brúsny papier. 
Brúsnym papierom zoškrabte niektoré plochy na pohári. Najlepšie napríklad výstupky, na tomto pohári sú to srdiečka a nápis. Takto bude cez pohár krásne prenikať svetlo zo sviečky 🙂 

 Pohár si postavte oproti svetlu a brúste kým nebudete spokojná 🙂 

Potom použite na dekoráciu napríklad prírodný motúz, ktorý úplne stačí a do vnútra vložte sviečku. 

Voilá a dekorácia je hotová. Celoročná váza aj svietnik alebo len pekný pohárik ako dekorácia na poličke s knihami 🙂 Na jeseň si nazbierajte farebné listy a vytvorte kyticu, na jar takisto a v zime vložte voňavú sviečku a je to 🙂 Návod funguje parádne a je to super inšpirácia, ktorú si možno môžete vyrobiť aj trošku lacnejšie, ale nie som istá koľko stojí kriedová farba samostatne. Prajem veselé tvorenie. 

photo by Nikon, Olympus

 
******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na “urob si sám” projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

0 comments

fihaaa fakt šikovná, výsledok je kráásny 🙂

DEZIRÉ

dakujem 🙂

Nádherné DIY! 🙂
Mr. Kev

dakujem 🙂

Leave a Reply