Nosíte klobúky? Ja áno, aj v lete aj v zime. Uskladniť ich však dá zabrať. Chceme aby si zachovali svoj tvar, takže potrebujú veľa miesta. Dlho som im venovala takmer celú poličku v skrini, no s ich pribúdajúcim množstvom som bola nútená vymyslieť niečo nové. Kam ich uskladniť, tak aby nezaberali veľa miesta, ale tak aby si aj zachovali svoj tvar. Našla som tri spôsoby ako klobúky uskladniť. V prvých dvoch prípadoch budú na očiach a tretí spôsob môžete použiť ak ich chcete uschovať tak, aby neboli na očiach. Čo potrebujeme:
  • drevené alebo ozdobné štipce
  • špagát 
  • nožnice
  • prípadne ozdobné lepiace pásky
Postup:

//krok č.1 – nájsť vhodný prechodný pobyt pre klobúky, môže to byť:

A) voľné miesto medzi obrazom a komodou

B) bočná strana knižnice

C) vnútorná strana skrine


// krok č.2 – realizácia

A) Ak ste si vybrali miesto medzi komodou a obrazom, budete potrebovať iba špagát a štipce. Postup je úplne jednoduchý. Ako prvé zveste obraz a na háčik uviažte špagát v dĺžke tesne nad komodu (potom môžete dĺžku upraviť). Zaveste obrazy späť a špagát nechajte voľne padať POZOR poza obrazy. 
Potom na špagát pripnite klobúky podľa vlastnej fantázii. Moje štyri zimné klobúky som zoradilo do dvoch radov a zaštipcovala som ich pod seba. Ak máte medzi obrazom a komodou väčší priestor, môžete klobúky zaštipcovať s väčším odstupom. Ak nemáte obraz, môžete postup aplikovať aj na poličky 🙂B) Ak ste si vybrali bočnú stranu knižnice, budete potrebovať opäť špagát, nožnice, štipce a môžete zvoliť aj dekoračné pásky. Moja knižnica je na jednej strane biela a na vrchu sa mi hromadia rôzne krabice od fotoaparátov a množstvo spoločenských hier (ktoré milujem, ale už sa nemám s kým hrať, hlavne Dědictví, ktoré všetci neznášajú, lebo má obrátené pravidlá resp. musíte sa všetkých peňazí zbaviť a nie mať čo najviac, no ale ku klobúkom :D). Ak máte na skrini krabice ako ja, a nepoužívate ich tak často, môžete ich použiť ako ťažítko. Ak ich často dávate dole a hore, použite dekoračné pásky. Špagát upevníme a opäť necháme voľne padnúť k  zemi.
Klobúky pekne nastylujeme a zapneme štipcami. Môžete použiť aj rôzne iné štipce, ozdobné spony alebo klipy na papier. Fantázii sa medze nekladú. Takto krásne vytvoríte sklad pre klobúky. Je pravda, že ich sem tam treba oprášiť, ale mne osobne to vôbec neprekáža, mám rada upratané a čisté veci a rada sa o ne starám. C) Ak ste sa predsa len rozhodli pre verziu “nechcem aby boli na očiach” t.j. vnútornú stranu skrine, budete potrebovať okrem špagáta, štipcov a nožníc aj hák alebo vešiak. Ja som si tento Xkový kúpila za cca euro v obchode s domácimi potrebami a videla som ich aj v tchibe. Na vešiak upevnite špagát a nechajte padnúť k zemi.

Čo je dôležité pri tejto alternatíve, dať si pozor, kde začína polička, aby ste klobúk nestlačili. Preto si ho radšej pár krát poriadne prirovnajte a až potom pripevnite. Ak nemáte poličku, tak máte o starosť menej.

Klobúky opäť pekne nastylujte a pripevnite pod seba, cez seba, ako len chcete a je hotovo 🙂 Ešte jeden tip, ak sa aj tak bojíte, že klobúky zostanú otlačené, alebo zmenia tvar, môžete ich vypchať papierom, prípadne ho použiť aj pod štipce, ale mne otlačky nezostali 🙂

Ktorý spôsob sa vám páči najviac? Ako uskladňujete klobúky vy?


photo by Nikon D7200

You May Also Like

0 comments

super nápad 😉 originálna 🙂

Dominika Makarová fashion blog

Tak to je vynikajúci nápad. 🙂 Najvac sa mi páči ten druhý spôsob – na boku knižnice. 🙂

Leave a Reply