Posledný kúsok z letných kúskov z USA, ktoré som sa rozhodla prešiť bol top / tunika v mintovej farbe. Top sa dal nosiť aj na pláž prípadne odvážne ho mohli nosiť v horúcich dňoch ako minišaty. Vzadu mal volán, ktorý mi prišiel zaujímavý. Po čase som sa rozhodla, že top prešijem na letné šaty, ktoré môžem nosiť aj do práce. Kde sme našli látku na predĺženie? Inšpirujte sa.

Last but not least summer upcycling project from the USA is a tunic in mint color. The tunic is versatile for wearing on a beach or on vacation. You can wear it with jeans or on a hot day for a casual day. I realized to upcycled a tunic info a summer dress. I love color and I wanted to wear it for a job, too. How do we lengthen dress? Read more.

Najprv ti odporúčam pozrieť si video návod. Je tam všetko krásne zdokumentované a budeš mať lepšiu predstavu o čom presne píšem v tomto foto návode.

Páranie

Ako prvé som vypárala volán, tretiu vrstvu, na tunike. Nachádzala sa na chrbte okolo zapínania. Musela som pracovať s páradlom veľmi opatrne, aby som látku nerozpárala. Šifón sa veľmi ľahko roztrhá. Naviac je to trošku melinka, takže som pracovala naozaj opatrne. Trvalo to celú večnosť :). Opatrne som vypárala aj ramená, boky a zapínanie. Žiaľ som sa zapínaniu chcela vynúť, ale nedalo sa. Volán bol zašitý presne do tejto časti.

At first, I remove an extra fabric on the back of a dress. I used a seam ripper. It is a very helpful tool. When I ripped chiffon I have to be very carefull. I ripped a shoulder, sides of the tunic, and button closure, too. It was the hardest part of this upcycling project.

Spodná a vrchná látka

Potom som vrchnú látku oddelila od úpletovej spodničky a vyžehlila samostatne. So spodničkou som nerobila nič, nechala som ju taká aká bola. Trošku sa mi rozpárala na bokoch, ale kedže ju nebude vidno, nebol to až taký problém.

The next step was to split a jersey lining and chiffon fabric. I ironed both separately. The lining was in the right length and width.

Ako sme šaty predĺžili?

Z volána, ktorý bol vzadu a starostlivo som ho vypárala som vytvorila spodnú časť, o ktorú sme šaty predĺžili. Volán bol užší ako celková šírka tuniky, takže sme postupovali nasledovne. Najprv sme z volána vystrihli najväčšiu možnú časť na predĺženie. Dva obdĺžniky. Spojili sme ich na bokoch a priložili k spodnej časti tuniky. Podľa tejto šírky sme tuniku na bokoch zúžili po celej dĺžke. Vznikli teda užšie šaty, ktoré boli na spodnej časti rovnako široké ako látka (volán), ktorý sme použili na predĺženie šiat.

For the length of a dress, I used a valance from the back of the dress. I cut two exactly the same pieces and put them on the end of the dress. Two rectangles. I put together these two pieces and take in a dress because a fabric for length a dress was narrower than a dress.

Všetky časti zošiť dokopy a máme hotovo

Následne sme zošili ramená aj so spodničkou dodkopy, boky šiat a na spodnú časť látku na predĺženie. Do pása sme všili gumičku, opravili rozpárané zapínanie a voilá šaty boli na svete.

Lastly, I sewed everything together. Shoulders with lining, sides of the dress, and length, too. In the waistline, I added elastic and we are done. I love this dress. Check my outfit inspiration on Instagram reels.

Zo šiat som nadšená. Konečne som spokojná aj s dĺžkou, môžem ich nosiť aj na bežné nosenie, do práce. Na šaty sa hodí riflová bunda aj sveter. Do pása koženkový farebný opasok aj vyšívaný širší. Šaty som si veľmi obľúbila a v USA mi ich vždy niekto neznámy pochválil, keď som ich mala oblečené. Jediná nevýhoda je, že je to zmes umelého vlákna a vždy keď som mala opasok, tak boli šaty do pár sekúnd navlhnuté. Inak ich zbožňujem. Pozrite si aj outfit inšpiráciu na instagrame.

You May Also Like

Leave a Reply