Sobota. Budíček o 5:00 hod. Nevadí, veď ideme preskúmať ďalšie mesto, ďalší štát, v ktorom sme ešte neboli. Maďarsko / Budapešť. O Budapešti sme rozmýšľali už dlho, ale neboli sme si istí či to zvládneme len tak bez sprievodcu. Ja som našla v cestovke zájazd (s tou istou sme boli aj v Paríži) za 25 EUR do Budapešti. Veľmi som sa potešila, bolo to po štátniciach, takže to bola taká motivácia, aby som ich urobila 🙂 Sprievodcu nám robil skúsený, starší pán, ktorý mal veľa skúseností a veľa informácii. Strávili sme spolu takmer celý deň a ešte sme išli spolu aj na kávu.

Program bol nasledovný: tropicarium, historické centrum mesta, zoo alebo kúpele alebo zábavný park alebo ešte viac histórie. My sme si zvolili ešte viac histórie. Tropicarium bolo úplne super len trošku malé. Boli tam zaujímavé ryby, opice, korytnačky, krokodíl a nad hlavami nám lietali vtáky. No zábava. Ani neviem ako a boli sme tam hodinu. Nasledovala hodina v shopping centre, v ktorom nebolo nič moc. Na to, že bola sobota tam bolo strašne málo ľudí a predavačky čítali knihy. O shoppingu v nasledujúcom príspevku. Potom sme prešli na rybársku baštu, kde bol neskutočne nádherný výhľad na Budapešť. Navštívili sme aj židovskú sinagógu a najväčšie presýpacie hodiny, ktoré sa otáčajú raz za rok. 

 Budapešť ma nadchla po historickej stránke. Po tej fashion menej, cítila som sa ako keby sme sa vrátili v čase 🙂 Počasie nám vyšlo, keď sme odchádzali zo Slovenska pršalo, ale v Budapešti nádherne svietilo slnko. Zničení sme sa dostali domov o deviatej večer. Veľmi pekný výlet 🙂

Čo som mala oblečené? Bodkovanú košeľu z H&M, brošňu z e-shopu dealextreme, rifle z H&M, balerínky, okuliare z Paríža, šatku z Nemecka, čiernu jesenú bundu z Cropp Town a kabelku z carpisa.


Sledovať ma môžete už aj cez Facebook a bloglovin 
 

You May Also Like

7 comments

vyzeralo to na krasny vylet.. to na jednu osobu so vsetkym stalo len 25 euro? naozaj to nie je vela..prosim cez aku ste isli?

ahoj,
ano len 25 euro ale este sme platili vstup do tropicaria to bolo v prepocte asi 5 eur
isli sme cez COIMEX
🙂

Budapešť je krásna. Bola som tam v rámci vysokej školy v múzeách,ale viem že som vkuse čumela na tie krásne budovy,keď sme kráčali po ulici :)Chcela by som tam ešte niekedy ísť. Je to mesto,ktoré dýcha históriou.

mňa toto mesto nikdy nejako nelákalo, ale zrazu všetci píšu a hovoria, ako je tam krásne. . tak dúfam, že sa tam nieked aj ja pozriem 🙂
krásne fotky. a tá 6. nemá chybu 😀

Do Budapeště bych se chtěla kouknout)

oceanárium a budapešť som minulý rok tiež navštívila. Bolo tam krásne, akurát sme mali trošku blbé počasie.

Tento príspevok ma veľmi potešil. Do Budapešti sa totiž chystám tento rok, láka ma hlavne to Tropicarium 🙂

Leave a Reply