víkend bol síce slnečný ale na kúpanie som sa neodvážila, aj keď už dlho túžim hodiť sa do vody a len tak v nej ležať och … ale mám trošku problémy s imunitou takže musí byť fakt že teplo aby som sa mohla kúpať. Tak sme išli aspoň na výlet k vode presnejšie Belianske jazero 🙂 Bolo tam naozaj nádherne a hlavne kľud.
Although the weekend was sunny, but I dare to swim, although for a long time I want to throw into the water and just lie in it oh but I have little problems with the immune system so it must be really the heat so I can swim. So at least we went on a trip to the lake water Belianske lake:) There was really beautiful and mostly quiet.

Slnko už svietilo len tak trošku, ale to nevadilo jazero bolo plné (pre mňa) “otužilcov”. Voda mala 20 stupnov tak to sa ešte dalo. Len mi je vtipné, že august a ja vysoké tenisky, dlhé nohavice a sveter.

The sun has shone just a little, but it did not matter the lake was full (for me) Hardy“. The water was 20 degrees so it is still possible. Just funny to me that August and I wear high sneakers, long pants and sweater.

 

a outfit v plnej kráse

and outfit

sweater: F&F
t-shirt: newyorker
trouser: newyorker
bag: vintage
shoe: chinese trade
bracelet: orsay vintage
earring and brooch: home made

have a nice day
Klepi

You May Also Like

Leave a Reply