O MNE / ABOUT ME
Volám sa Ivana a vítam vás na mojom blogu www.mademoiselleiva.com, ktorý vznikol v roku 2011. Na obsahu blogu sa odzrkadľuje moja vášeň pre fotografovanie, cestovanie, módu, knihy, architektúru, umenie a ľudové remeslá. Milujem tulipány, slnko, veselých ľudí, šitie, hrady a zámky, kroje a výšivky, vôňu kníh, všetko francúzske, dobové fotky a najradšej by som zachránila všetky remeslá. Blog je zameraný na odev a odievanie, či už súčasný alebo ľudový. Môžete ma sledovať aj na youtube, kam pridávam rôzne video postupy na vyšívanie alebo výrobu rôznych doplnkov. Oblečenie, ktoré sme spolu s mamou ušili nesie štítok s menom “Klepáčová“, zatiaľ si šijeme iba pre seba.  Vyštudovala som Ekonomiku verejných služieb a Cestovný ruch, som certifikovaný sprievodca v cestovnom ruchu. V roku 2014 som sa v Prahe rekvalifikovala na módnu stylistku, absolvovala som kurzy módnej etikety a neustále sa vzdelávam a absolvujem kurzy v oblasti stylingu, šitia, vyšívania, ľudových remesiel a fotografovania. Na blogu nájdete veľa inšpirácie z rôznych oblastí, ktoré mi spríjemňuje život. Heslo môjho blogu je : “Inšpirujte sa.” a to je aj môj zámer. Chcem vás inšpirovať v oblasti cestovania, dobrých kníh, tvorbe, šití, prešívaní oblečenia, DIY projektov a všetkým pekným s čím som sa stretla :).

autor fotky: Lussy Santorisová LS Photo  

FOTOGRAFKY/FOTOGRAFOVIA OUTFITOV:

aktuálne:
Janka Šípková – Janka Šípka photography  
Simona Obernauerová – Sajsou photo fashion
Lucia Santorisová – LS Photo
Marián Klepáč – Koliesko 
KROJE:
Zaujímam sa o horehronské kroje – na prvom mieste je Bacúch potom Heľpa (pôvodné), zaujíma ma aj Závadka nad Hronom a Pohorelá, Polomka. Ak by ste mi chceli venovať kroje a krojové súčiastky z týchto obcí, alebo ich predávate, veľmi rada sa s vami dohodnem. Budú v dobrých rukách, nemienim s nimi ďalej obchodovať, ale uchovať dedičstvo po našich predkoch.

OCENENIA:

Srdce na dlani – kategória kultúra a umenie za Banskobystrický kraj 2019 

V roku 2019 som získala ocenenie Srdce na dlani v kategórii kultúra a umenie za Banskobystrický kraj, ktoré sa každoročne udeľuje dobrovoľníkom. Na ocenenie ma nominovala Zuzka Medzihorská zo Stredoslovenskej Galérie v Banskej Bystrici za to, že som im celý rok 2019 fotografovala podujatia, vernisáže a workshopy, upravovala fotky a pomáhala s celou fotodokumentáciou SSG, čím sa skvalitnil ich výstup z týchto podujatí a prezentácia SSG. Samotná nominácia ma veľmi dojala a ocenenie veľmi potešilo. Vážim si to. Dobrovoľníci nečakajú ocenenie, pochvaly, robia to čo robia preto, lebo to tak cítia a považujú to za samozrejme a správne. Keď som si ocenenie na radnici v BB preberala, tak sa mi príšerne triasli ruky a srdce mi bilo ako šialené. Slzy som zadržala, ale mala som teda čo robiť aby som sa tam nerozrevala. ĎAKUJEM ešte raz.   

Druhé miesto v súťaži o NAJ foto Banskej Bystrice


 

 

V čase pandémie som vytvorila video, ako si ušiť rúško bez šijacieho stroja, pretože som chcela pomôcť hlavne mojim kamarátkam, ktoré viem, že šijací stroj nemajú a myslela som si, že je takých ľudí viac. Video sa začalo šíriť a dostávala som veľmi veľa pozitívnej spätnej väzby. Nakoniec sa môj príspevok dostal medzi TOP v období od 1. do 18. marca, čo by mi nenapadlo ani vo sne, že sa niečo také môže stať. Nebol to môj cieľ a to video bolo urobené v mobile. Vôbec som nepozerala na kvalitu, iba na to, že má niekomu pomôcť. Som za to vďačná, ďakujem.


Online článok >>>

Metodika:
Sledovali sme komentáre a príspevky na sociálnych sieťach Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, na diskusných fórach a blogoch v období od 1. do 18. marca. Do prehľadu sú zahrnuté zmienky s kľúčovými slovami: rúško, dezinfekcia/denzinfikovať/dezinfekčný, karanténa, múka a som doma. Top príspevky predstavujú posty na Facebooku s najväčším dosahom.


Články o mne, rozhovory a tie ktoré som písala pre externé e-magazíny:

online:
centrum dobrovoľníctva >>>
bb online >>>
bystricoviny >>>
bystrica dnes 24 >>>
priekopník >>>
nominácia na ocenenie >>>

 
>>> článok resp. vyjadrenie pre magazín www.biano.sk
 
>>> DEŇ KROJA v rôznych tlačených/e-magazínoch
>>> TU a TU

* Stylista Marián Hornyak ocenil môj styling uuuu >>> online 


PUBLIKOVANÉ ČASOPISY, ONLINE ČLÁNKY A MOJE ÚSPECHY (prelink na články cez fotky) 

 

 

http://www.burdastyle.cz/moda/modni-trendy/kvetovane-saty/