Welcome to Mademoiselle Iva! My name is Ivana and I am a fashion lover, certified fashion stylist, and traveler. On my blog, I share my outfits, styling tips, and hacks, handmade and DIY projects, tips on books, and everything from my lifestyle to my travels. My passion is fashion, styling, and the history of clothes. I have studied Fashion styling in Prague, Czech Republic. I have a Master’s degree in Economics from the University of Matej Bel in Slovakia and a Bachelor’s degree in Tourism, too. I have a lot of experience in the fashion industry. My passion is a wardrobe audit and closet organization.

Volám sa Ivana a vítam vás na mojom blogu Mademoiselle Iva. Blog vznikol v roku 2011. Blog je zameraný na módu, styling a odievanie zamerané na ľudový odev na Slovensku. Heslo môjho blogu je : “Inšpirujte sa!” a to je aj môj zámer. Chcem vás inšpirovať v oblasti stylingu, cestovania, dobrých kníh, tvorbe, šití, prešívaní oblečenia, DIY projektov a všetkým pekným s čím som sa stretla 🙂  Vyštudovala som niekoľko škôl: Ekonomiku verejných služieb, Cestovný ruch, som certifikovaný sprievodca v cestovnom ruchu a v Škole stylu v Prahe som sa rekvalifikovala na módnu stylistku.

autor fotky: Lussy Santorisová LS Photo  

FOTOGRAFKY/FOTOGRAFOVIA OUTFITOV:aktuálne:Janka Šípková – Janka Šípka photography  Simona Obernauerová – Sajsou photo fashionLucia Santorisová – LS PhotoMarián Klepáč – Koliesko 

KROJE: Zaujímam sa o horehronské kroje – na prvom mieste je Bacúch potom Heľpa (pôvodné), zaujíma ma aj Závadka nad Hronom a Pohorelá, Polomka. Ak by ste mi chceli venovať kroje a krojové súčiastky z týchto obcí, alebo ich predávate, veľmi rada sa s vami dohodnem. Budú v dobrých rukách, nemienim s nimi ďalej obchodovať, ale uchovať dedičstvo po našich predkoch.