Baretky sú aktuálny horúci módny hit. Môžete ich vidieť v takmer každom obchode s oblečením. V ponuke sú v nádherných farbách. Baretky nosím už niekoľko rokov a v tomto článku vám ukážem 4 spôsoby ako ich nosím najčastejšie. Takisto vám prezradím aj niekoľko trikov, čo je dôležité pri výbere baretky. Jeseň je správne obdobie na ich nosenie, tak smelo do toho.

The berets are hot fashion trends for the season autumn 2020. You buy them in every retail shop. I love berets in bright colors. How to wear them? How to style them? In this blog post, I show you 4 ways how I wear berets.

Natoč si vlasy

Baretky sa lepšie stylujú a nosia na natočených vlasoch. Vlny nemusia byť bohaté, stačí natočiť iba konce. Môžete použiť aj sprej, ktorý obsahuje soľ. Vytvorí zaujímavú textúru z vašich jemných vlasov. Použite obyčajné sponky aj ozdobné gumičky. Obyčajné sponky môžete použiť aj na uchytenie samotnej baretky.

The first step is, make extra volume. You need more volume to secure beret in hair. For more volume use straighter or curling iron. If you have long bangs, use hair clips to secure it.

Výber baretky

Môže sa zdať, že sú všetky rovnaké. Nie sú. Pozrite si zloženie. Niektoré sú vlnené, iné obsahujú umelé zložky. Niektoré majú dokonca aj veľkosti. Iné sú univerzálne. Baretka sa však po obvode nenaťahuje. Odporúčam vždy vyskúšať ešte pred kúpou. Niektoré baretky majú väčšiu “striešku” iné sú užšie. Nekupujte hneď prvú baretku. Najprv si urobte prieskum. Čo takto siahnuť po zdobenej baretke? Aktuálne sú trendy výšivky aj nesmrteľné perličky. Vyberte si žiarivú farbu, ktorá nemusí vôbec ladiť s vašim outfitom. Nechajte ju zažiariť.

Chose the right beret. Some berets are made from wool any from polyester. Berets have size, too. Some berets have a bigger front side, other smaller. Think of embroidery one or with pearls. You will look stylish.

Varianty nosenia

Vyskúšajte viacero variant nosenia baretky. Nebojte sa nosiť ju na jednu stranu. Vyskúšajte ju potiahnuť viac na zátylok, alebo do čela. Urobte si cop na jednu stranu alebo drdol. Možností je naozaj veľa. Myslite na to, že nebudete v baretke celý deň. Prispôsobte tomu preto aj účes.

How to wear berets? Try to wear beret more in front. Try to wear it more in the back. There are more options, how to wear them. Always keep in mind that your hairstyle has to look good without beret too. You will not wear beret all day long.

Inšpirácia a DIY

Inšpirujte sa videom. Napríklad aj tým mojim, ktoré vám prikladám nižšie. Baretky sa dajú nosiť rôzne. Dokonca si ich môžete aj dozdobiť. Pozri sa na moje DIY články. Odkazy vám taksito prikladám. Ozdobte si baretku perličkami. Ozdobte si baretku brošňou. Veľmi dobrá inšpirácia je aj pinterest.

Inspire yourself with video or DIY projects. I prepare two DIY projects on my blog. The first is about “How to decorate beret with pearls. The second one is about “How to decorate beret with a brooch“.

Vytvorte retro look

Nebojte sa experimentovať. Inšpirujte sa retro fotografiami. Vyskúšajte look v štýle 50.-60. rokov. Stačí iba vlasy zatočiť po strane a natočiť konce. Založiť baretku viac dozadu a je to. Retro look je na svete.

Try retro look from the 50s or 60s. You need only hair clips. Secure your hair on both sides with them. Follow the photos below. Beret secures with clips again. It is very easy.

Nezabudni na rúž

K baretke sa hodia rôzne doplnky. Môžete pridať brošne, našiť perličky alebo niečo pekné vyšiť. Ak chcete pôsobiť ešte viac šik, nezabudnite na rúž.

Use red lipstick as an accessory. Your look will be amazing.

PODOBNÉ BARETKY KÚPIŠ TU:

DIY ideas for decorating berets

You May Also Like

Leave a Reply