Podľa názvu článku sa môže zdať, že som sa pomýlila. Ako môže byť dekorácia do bytu aj náhrdelník? Nepomýlila som sa a v článku sa dočítate ako je to možné. Všimla som si, že na dverách bytov majú takmer všetci zavesený veniec. Povedala som si, že ja to pojmem originálne a na dvere zavesím kruh na vyšívanie aj s výšivkou. Vybrala som si motív, načrtla zopárkrát na papier a začala vyšívať. Vyšiť si môžete čokoľvek. Stromček, domček, vločku alebo snehuliaka. Je to na vašej fantázii. Prečítajte si a pozrite si fotopostup ako si vyrobiť originálnu ozdobu na vstupné dvere bytu, dekoráciu do bytu, ozdobu na vianočné darčeky alebo aj náhrdelník. Inšpirujte sa.
Potrebujeme:
  • rám na vyšívanie
  • látku
  • ihlu 
  • bavlnku
  • nožnice
  • kriedu alebo čeruzku
  • predlohu toho, čo chceme vyšívať


Celý trik v tom ako urobiť aj bytový doplnok aj náhrdelník spočíva vo veľkosti rámu na vyšívanie. Môžete si kúpiť mini verzie alebo veľké rámy, ktoré zavesíte na dvere.


Na vyšívanie som použila dva druhy stehov. Retiazkový alebo zadný steh. S retiazkovým sa mi lepšie pracovalo na veľký rám a zadný steh na menší rám. Postup je nasledovný.
Malinké rámiky, ktoré sa dajú použiť ako ozdoby na darčeky alebo ako náhrdelník som vyrobila a vyšila nasledovne. naviac potrebujeme

  • lepidlo
  • niečo ako zverák 🙂 kancelárske klipsne postačia

Vyšívala som na rovnakom kruhu, ale samozrejme sa to dá aj v rukách bez rámu. Neodporúčam najprv vystrihnúť podľa malého rámiku, ale až nakoniec. Ak budete vyšívať takto na väčší rám, tak nezabudnite, že potrebujete látku aj na zahnutie.

Malinké rámiky som si kúpila na aliexprese a majú najrôznejšie tvary a veľkosti. Návod tam nenájdete a doteraz som neporozumela prečo sú tam dve skrutku. Ja používam iba jednu. Prípadne ak chcete náhrdelník, tak stačí prevliesť cez dierky, určené na skrutku nejakú bavlnku, koženku alebo retiazku. Takto ako to vidíte na fotke na konci zadný rámik prilepíte. 


Takto jednoducho si vyrobíte originálnu ozdobu, ktorú len tak na dverách alebo v byte kamarátok, rodiny nenájdete. 


VIDEO POSTUP:

 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

Leave a Reply