Vždy, keď mám na bežci kabelky alebo ruksaku koženkovú úchytku alebo koženkovú ozdobu, tak sa používaním roztrhne. Dosť ma to hnevá, že tak krátko vydržia. Doma mám zopár zbytkov koženky z kabeliek a tak som chvíľu vymýšľala ako úchytku opraviť tak, aby sa dala kabelka, ruksak nosiť a hlavne som nemusela hľadať koniec bežca. Nakoniec som našla spôsob ako si vyrobiť nový “bežec” bez šijaceho stroja, ihly, nite alebo tavného lepidla. Potrebujeme iba koženku a nožnice. Fotopostup nájdete v článku. Inšpirujte sa a naučte sa opravovať nie vyhadzovať pokazené veci.


Potrebujeme: 
  • koženku – najlepšie trošku pevnejšiu, nie úplne tú najtenšiu
  • nožnice
  • ak si potrpíte na presnosť, tak odporúčam aj meter, ceruzku alebo kriedu, dierovaťPostup:

Ak si potrpíte na presnosť, tak ako prvé si odmerajte bežec alebo miesto, kam koženková ozdoba pôjde. Potom premerajte aj koženku a presne ju odstrihnite. Vyskúšajte v bežci, urobte dierku a prevlečte druhú časť ako vidíte na fotkách. Dierku môžete urobiť dierovačom alebo len rovnú čiarku nožničkami. Nebude ju vidno. Dajte ale pozor, aby ste koženku neprestrihli alebo aby sa veľmi neroztiahla, keď ňou budete koženku prevliekať.


Tak a je to. Takto sa vám bude ľahšie používať zips alebo si takto môžete jednoducho opraviť pokazený, vypadnutý alebo zlomený bežec. Rýchle. jednoduché a nebojte sa toho, že koženka neladí s kabelkou. Aspoň koniec zipsu rýchlejšie nájdete. 

 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

Leave a Reply