Pri listovaní elektronických magazínov, e-shopov a hľadaní aktuálnych módnych trendov som došla k názoru, že módne trendy na obdobie jesňe/zima 2019/20 môžeme zhrnúť pod označenie “návrat rokov 80-90tych”. Kožušiny, neónové farby, koža, kostýmy, prešívané veľké bundy, satén, veľké tašky, veľké ramená, flitre a hranaté špice na topánkach. Trendov je veľmi veľa a ako píšem vždy, tak to zopakujem aj teraz. Nie je dôležité použiť všetky trendy v jednom outfite alebo mať v šatníku, ale vybrať si jeden-dva, ktoré viem “predať”, mám ich s čím skombinovať a hlavne, v ktorých sa cítim dobre a sú mi prirodzené na nosenie. Nie je umenie nakúpiť si všetko nové, ale skúste zaloviť v skriniach svojich mám alebo starých mám, sekáčoch alebo zrecyklovať kúsky spred pár rokov. Módny návrhári a dizajneri sa zamerali nie len na osemdesiate roky, ale aj rôzne iné obdobia. Zo sedemdesiatych si požičali napríklad pončo z deväťdesiatych celokožené outfity a opäť nechýbajú kvety a rôzne vzory. V článku vám predstavím trendy, ktoré ma zaujali najviac a myslím si, že sú nositeľné.  
 
Pre mňa je najväčší zdroj inšpirácie, čo sa týka aktuálnych trendov Blair Eadie z blogu Atlantic-Pacific a potom Victoria Beckham. To čo uvidíte na týchto dvoch dámach oblečené, tak viete, že to bude v najbližšej dobe veľký módny trend. 
// kvetinové vzory
Ako prvé som si povedala, že tento trend je tu už dlho a čo nové už mohli len vymyslieť. Túto sezónu sú veľmi trendy farebné kvetinové vzory na TMAVOM podklade. Ružové romantické ruže na čiernom základe alebo oranžové tulipány na tmavohnedom základe. Možností a kombinácii je veľa stačí si vybrať. Najviac sa mi páči tento trend na šatách a hlavne na šifónových rozlietaných šatách v maxi dĺžke. 

// koženka

Nie som veľký zástanca koženkových nohavíc alebo celokožených outfitov, ale túto sezónu ich budeme vídať v časopisoch a výkladoch obchodov často. Do popredia sa dostala hnedá farba. Veľmi sa mi tento trend páči v prevedení hnedých koženkových sukní. Jednu som si rovno aj zaobstarala. Doteraz som nosila iba čierne koženkové sukne a čierne koženkové bundy. Túto sezónu môžete experimentovať a zvoliť rôzne odtiene hnedej alebo iných farieb. 

// vzory
Medzi trendy vzory tejto sezóny patrí opäť leopardí vzor, ktorý tu už je pár sezón. Bol veľmi trendy hlavne v lete, na zimnom oblečení ho vídame menej. Na začiatok môžete siahnuť napríklad po rukaviciach alebo šále. Tie odvážnejšie môžu zvoliť čižmy alebo bundy s leopardím vzorom. O ďalšom trendy vzore kvetín som písala už vyššie. Myslite na čierny alebo tmavý podklad. Trendy je aj vzor “houndstooth” alebo kohútia stopa v maxi prevedení. Tento vzor sa mi prirodzene spája s jesenným obdobím, ale túto sezónu bude oveľa väčší a takisto ako leopardí vzor, nájdete ho aj na bundách, čižmách alebo klobúkoch. Veľký trend sú kocky a štvorčeky. Najlepšie ak skombinujete do jedného outfitu aj dva-tri rôzne vzory kociek. Posledné dva týždne si všímam, že si veľkú obľubu získali kockované minisukne. Tu chcem ale upozorniť, že kockovaná minisukňa nie je vhodná pre všetky typy postavy. Napíšem o tom článok. 

// šialené 80s

Neónové farby, flitre alebo perie. “Všetko veľké” bolo asi heslo návrhárov. Kabelky, ramená, nechýbajú veľké vypchávky v sakách, čižmy na veľkých platformách, veľké prešívané páperové bundy, satén, koža, umelé kožušiny okolo goliera, čipka. Takto to vyzerá, že si môžete obliecť čokoľvek a v akomkoľvek materiálovom prevedení. Veľký hit je návrat nepravých kožuchov resp. kedysi sa nosili pravé kožuchy teraz sú trendy fake. Dokonca pravú kožu a kožušinu už nemôžu nosiť ani príslušníci kráľovskej rodiny v Anglicku. Pýtate sa, že čo z tohto považujem za nositeľné? Hlavne tie teplučké veľké páperové bundy.

// bourgeois trend 

Ak si pozriete filmy z 80 a 90 rokov tak sa nimi môžete rovno aj inšpirovať. Sukňové kostýmy so saténovými blúzkami. Dlhé rovné sukne s blúzkou s leopardím vzorom, nohavicové kostýmy z jednej látky (tieto ja veľmi nemusím, rada mám iné sako a iné nohavice), outfity v jednej farbe od hlavy až k päte, rôzne klobúky, barety, asymetrické výstrihy. Hranaté špičky na topánkach sme takisto nosili v 90.rokoch, to teda bolo.  Kliknite si na bourgeois trend a inšpirujte sa. 
zdroj fotiek: pinterest

You May Also Like

Leave a Reply