Postup na vyšívanie bavlnenej tašky krivou ihlou ste si mohli prečítať v článku DIY: vyšívaná bavlnená taška // vyšívanie krivou ihlou. Tento vzor je úplne rovnaký len som použila pastelové farby. Veľmi podobný vzor som vyskúšala aj v jednoduchšej forme. Kúpila som si čiernu tašku a vyšívala som bielou bavlnkou. Veľmi dlho som sa pohrávala s touto myšlienkou, len nájsť farebné tašky bolo veľmi náročné. Nakoniec som našla čierne a tmavomodré. V článku môžete porovnať ako vyzerá vzor v rôznych farbách a variáciách. Ktorý vás zaujal najviac? 


Na vyšívanie som použila perlovky a skúšala som aj mulinky. Mulinkami sa vyšíva dosť nešikovne, resp. krivú ihlu musíte vymeniť za hačkovku s väčším uškom. Mulinka sa skladá z 4-6 nitiek. Tak buď ju rozmotáte a zoberiete si iba dve alebo nájdete vhodnú perlovku. Na vyšívanie krivou ihlou potrebujete minimálne kruh na vyšívanie ak nemáte rám. Bez neho to nepôjde. Pri krížikovej výšivke naopak veľmi rada vyšívam bez kruhu.
Táto farebná varianta sa mi páči viac, ale napríklad v ankete na instagrame sa vám viac páčila pestrejšia verzia ako pastelové farby. Je to veľmi individuálne. Určite by bola krásna aj celočierna výšivka alebo celočervená. Na čiernu tašku som použila trošku upravený vzor. Neviem sa rozhodnúť, ktorá taška sa mi páči najviac. U vás vyhrala ktorá? Skúšali ste už niečo pekné vyšiť.

 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

Leave a Reply