V predchádzajúcom outfit príspevku ste mohli vidieť stuhu, uviazanú na mojom klobúku, ktorá je rovnaká ako šaty. Ak ste si tipli, že sme ju ušili zo zvyškov látky zo šiat, tak ste si tipli správne. Látky z nášho refahion projektu bolo naozaj veľa a ušili sme z nej nie len šaty, ale aj na niekoľko doplnkov do vlasov. Ušiť takýto doplnok nie je vôbec zložité, a preto som sa rozhodla, že ich ušijem viac a ukážem vám ako sa dajú nosiť ako vlasové aj módne doplnky. Postup nájdete v článku dole. Inšpirujte sa a vyrobte si niečo pekné.Ako prvé si vystrihnite dlhý pás zo zvyšku látky. Rozmery si môžete zvoliť aké len chcete, širšie, užšie, dlhšie, kratšie. Záleží len na tom ako tento doplnok chcete nosiť. Doplnok, ktorý som ušila ja má dĺžku 112 cm a šírku 12 cm. Ja som napríklad aj zošikmila konce, aby neboli rovné.
Látku zložte na polovicu, lícom k sebe. Prišpendlite a zošite na stroji alebo ručne. V strede nechajte otvor, ktorým látku otočíte na druhú stranu. Zošite aj kratšie konce. Potom otočte lícom von a rubom dnu. Na otočenie môžete použiť čokoľvek, čo má dlhú rúčku. Napríklad varešku alebo príborový nožík. Existujú na to aj špeciálne pomôcky, jednu som si objednala z aliexpresu, ale hneď sa pokazila. Ide o dlhý pevný drôt, ktorý má na konci háčik. Tým sa látka prevlečie a na konci zahákne a prevlečie. 
Po otočení látku rozžehlite tak, aby vzniknutá diera, cez ktorú ste látku prevliekali bola v strede nie na kraji.
Stuha je hotová. Ak ju chcete použiť ako vlasový doplnok, zoberte si gumičku, prevlečte cez gumičku látku a urobte hrču a konce nechajte voľne padať alebo zaviažte mašľu. 

Druhý doplnok do vlasov som urobila / ušila z rukávu, zo zbytku šiat, ktoré sme prešívali v lete. Pozri tento článok. Ako prvé som rukáv roztrihla vo švíku a vyžehlila, aby som videla, koľko látky mám a aké dlhé doplnky môžem ušiť.

Postup je rovnaký. Vystrihnúť, zošiť, nechať v strede otvor, otočiť na líce, vyžehliť a prevliecť cez gumičku do vlasov alebo zaviazať mašľu rovno na cope.

Druhé vlasové doplnky sú kratšie, na jednej som nechala rovné konce na druhej šikmé. Tieto konce môžete upraviť buď pri strihaní alebo ešte pri šití. Potom sa už nedajú upraviť.

Voilá a vlasové a módne doplnky sú na svete. Dlhšie doplnky môžete nosiť aj ako opasok na šaty, ako ozdobu na kabelke alebo na zápästí. Fantázii sa medze nekladú :).

foto: © Ivana Klepáčová, Marián Klepáčfotky nie je možné použiť, kopírovať a ďalej šíriť bez súhlasu autorov fotografií

 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

0 comments

jéé to je naozaj krásne 🙂

WHEN PIGS FLY

Leave a Reply