Ozdobné gumičky obdivujem v obchodoch už dlhšiu dobu. Vypátrala som postup ako si také gumičky vyrobiť a zistila som, že je veľmi jednoduché. Potrebujete iba svoje gumičky a kúsok koženky alebo pevnejšiu látku. Nič nešijete ani nelepíte a gumička je hotová, doslova, za pár minút. Ako si môžete vyrobiť takúto štýlovú gumičku? Inšpirujte sa článkom.

Potrebujeme:

  • gumičky – najlepšie vo farbe vlasov
  • krajčírsky meter – alebo pravítko
  • nožnice
  • kriedu alebo fixku
  • kúsok koženky alebo pevnú látku

Na internete nájdete veľa predlôh, ale nemusíte sa ich vôbec držať a jednoducho si urobiť vlastnú. Pracovala som s najväčšou predlohou, ale kľudne použite prostrednú. Najväčšia bude vyzerať super na hustých a brčkavých vlasoch. Na tých redších a bez objemu odporúčam stretnú alebo najmenšiu.
Pracovala som s koženkou, ktorá mi zostala ešte z kozmetickej taštičky a sukni. Najprv som si na rubovú stranu nakreslila podľa predlohy maketu. Prehla som na polovicu, aby som mala istotu, že bude na obidvoch stranách rovnaká, a vystrihla som.
Prostredná časť by mala byť užšia, pretože ju zahrčkáme okolo gumičky, ktorá nám bude držať vlasy v cope.


Takto vyzerá vystrihnutá a takto zaviazaná. Trošku sa zmenší nebojte sa.

Pri koženkovej, ale aj pri látkovej, si musíte uvedomiť, že z jednej strany bude iná. Ak sa tomu chcete vyhnúť, tak by ste mali zošiť alebo zlepiť dva kusy koženky dokopy a otočiť, podobne ako motýliky, na lícnu stranu. 

Potom uviažte mašľu okolo gumičky. Ak chcete aby bola aj hrčka rovnakej farby ako koženka, tak stačí jednu časť otočiť naopak a tak otočiť a voilá je na svete.

Prajem príjemné tvorenie.

foto: © Ivana Klepáčová

 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

One comment

Wow, výsledok je úplne super. 🙂

Sabi z blogu Beautiful savage

Leave a Reply