Tieto slnečné okuliare zbožňujem. Veľmi sa mi páčia oranžovo-zelené odlesky zrkadlových skiel, ktoré sú doplnené nenápadným svetloružovým rámom. Sú to jedny z mála slnečných okuliarov, ktoré vlastním a nemajú hnedé alebo fialové sklá. Na svet sa pozerám cez žlté sklá. Jedného dňa ma veľmi tlačili na nose, zistila som, že mi odpadlo silikónové sedielko (áno tak sa to volá, potvrdené v optike). Pravdepodobne sa mi zamotalo do vlasov a jednoducho som ho stratila. Zrazu sa z nosenia obľúbených slnečných okuliarov stalo trápenie. Okuliare sa nedali nosiť na nose ani vo vlasoch, boli krivé a zakaždým som mala na nose skoro modrinu. Prestala som ich nosiť, ale nevyhodila. Verila som, že ich jedného dňa nejako opravím. Jedno ráno mi napadol skvelý a jednoduchý nápad ako ich opraviť, aby sa dali nosiť. Inšpirujte sa.


Potrebujeme:

  • tavná pištoľ (a elektriku)
  • tavné tyčinky t.j. náplne do tavného lepidla

Postup:

Zapneme tavné lepidlo a počkáme, kým sa zahreje. Potom jednoducho aplikujeme tavné lepidlo na miesto, kde chýba silikónové sedielko, ktoré nám drží okuliare na nose.  Chvíľku počkáme, kým trošku vychladne a potom si ich priložíme na nos. Takto si sedielko pekne vytvarujete na svoj nos a je to. Okuliare sú opravené, doslova, za pár sekúnd.
Tavné tyčinky sú väčšinou priesvitné, po zaschnutí sú matné. takže rozdiel medzi tým pôvodným a novým, vytvoreným z tavnej tyčinky, je viditeľný. Vidíte ho však iba vy, pretože ho nevidno na nose ani keď okuliare máte na hlave. Ak by ste chceli farebné sedielka, tak v OBI predávajú aj farebné. Tieto mi dal brat, lebo ich nevyužije, cenu ani či ich aktuálne ešte predávajú neviem. Náplne existujú aj trblietkavé, ale ak sa rozhodnete roztaviť trblietky, tak sa ich už nikdy nezbavíte. Ja som ich použila pred cca 2 rokmi a pištoľ som od vtedy použila veľa ráz a stále sú tam. Preto odporúčam mať jednu tavnú pištoľ na trblietky a farby a druhú na číre tyčinky.
Na prvý pohľad vidno, že je na nich niečo iné, ale je to zanedbateľný detail. Obľúbené okuliare môžem opäť nosiť bez bolesti, a to je hlavné. Väčšina okuliarov už má plastové sedielka, ktoré sa nedajú nastaviť, sú súčasťou rámu. Mne však vyhovujú tieto nastaviteľné, pretože nos nemáme každý rovnaký. Tavná pištoľ je využiteľná aj na iné opravy a tvorenie napríklad na Vianoce. Pozri články DIY VIANOCE, tam som ho využila takmer všade 🙂 Tavné lepidlo kúpite už od 3 EUR.

foto: © Ivana Klepáčová
 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

Leave a Reply