Šaty s leopardím vzorom som dostala v rámci spolupráce. Boli fakt nádherné, materiál je senzačný, ale mali jednu chybičku krásy. Zapínali sa vpredu na gombíky s jednoducho mi v oblasti pŕs nesadli. Keby tam tie gombíky neboli, tak by boli super. Keďže bol materiál naozaj výborný rozhodla som sa urobiť z nich sukňu. Zvieracie motívy sú stále veľmi trendy a na leto ideálne. Veľmi jednoducho sa kombinujú s basic tričkami v bielej aj čiernej farbe, plátenými teniskami, lodičkami aj sandálmi. Prešiť šaty na sukňu bolo naozaj veľmi jednoduché. Zachovali sme strih sukne aj zapínanie vpredu. Sukňa patrí aktuálne medzi moje obľúbené kúsky a jej veľkou výhodou je, že sa veľmi nekrčí a aj keď sa pokrčí, tak to vďaka vzoru nevidno. Preto je ideálna aj na cestovanie. Prečítajte si ako sme zo šiat ušili sukňu. Inšpirujte sa pre svoju tvorbu.

Šaty som rozprávala v páse a vznikli dve časti. Spodnú som sa snažila nepoškodiť pri páraní, pretože som ju potrebovala celú. Z hornej časti som neskôr odpárala rukávy a vytvorili sme pásik na zapínanie. K šatám bol aj opasok, ktorý sme takisto využili.
Rukáv sme použili nakoniec iba jeden. Odstrihli sme z neho dva pásy, ktoré sme zošili dokopy, aby vznikol dlhý pás. Dĺžka pásiku je rovnaká ako obvod pásu (+ samozrejme myslite na záložku a na miesto kde je dierka). 
Potom som ešte upravila šírku sukne, pretože mi bola trošku voľná v páse. Išlo skutočne o 1-2 centimetre. Urobili sme takéto odševky. 
Potom som sa vrátila k pásiku, ktorý sme podlepili plátnom, zaendlovali na overlocku a prišili na pripravenú sukňu. Nakoniec sme na bok ešte prišili dve pútka na opasok. Opasok sa dá nosiť buď iba zaviazaný na hrču, alebo aj na mašľu.
Nič iné sme nemenili. Vyhovovala mi dĺžka aj zapínanie na gombíky po celej dĺžke sukni. Vďaka gombíkom si môžem sukňu otvoriť tak ako chcem. Keď sedím v autobuse, tak si ju zapnem na všetky gombíky a naopak keď idem cez mesto vo veľkých horúčavách, rozopnem si dva spodné gombíky a vytvorím si rozparok. Sukňa je naozaj skvelá. So šitím mi samozrejme pomáhala mama, ale tak na 80% som to zvládla už sama, juchu. Voilá, sukňa v plnej kráse.
foto: © Ivana Klepáčová 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

One comment

Hoci nie som veľmi na zvieracie vzory, výsledok, teda sukňa, sa mi veľmi páči, super!

Sabi z blogu Beautiful savage

Leave a Reply