čo čítam: Chatrč // Dary nedokonaslosti // Dary cestovateľa v čase

Ďalšie tri knihy, ktoré som čítala už dávnejšie, ale rada na ne spomínam sú: Dary cestovateľa v čase, Dary nedokonalosti a Chatrč. Všetky knihy sú tak trošku motivačné, ale nie je to nič také, že napíšeme si tridsať motivačných citátov a bodka. Knihy vás nútia zamyslieť sa hlavne nad sebou. Lebo zmeniť dokážete iba seba, svoje konanie, svoje zmýšľanie, postoj, nedokážete zmeniť druhého človeka aj keby ste čo robili.  Knihy Dary cestovateľa v čase a Dary nedokonalosti sú rovnako hrubé a vyzerajú takmer rovnako. Čítala som ich v poradí, v ktorom sú uvedené, ale vy si môžete zvoliť aké chcete, nenadväzujú na seba. Inšpirujte sa.Kniha “Dary cestovateľa v čase” s podtitulom “Sedem rozhodnutí, ktoré určujú osobný úspech” je ten typ knihy, ktorú keď začnete čítať aj o polnoci, tak ju nebudete chcieť zatvoriť. Po každej prečítanej kapitole som si povedala, že už je čas ísť spať, ale potom som opäť zapla svetlo. Chcela som vedieť čo sa stane v ďalšej kapitole, čo cestovateľ zažije. Andy Andrews prináša posolstvo o úspechu inšpirujúcim a hlavne zábavným a pútavým spôsobom. “Dary cestovateľa sú extrémne mocné.” Theresa Reagan “Je zriedkavé naďabiť na knihu, v ktorej si vychutnávate každú stránku a keď sa blížite ku koncu, čítate čoraz pomalšie, pretože ju nechcete odložiť.” Scott Jeffrey ... aj tieto slová ma presvedčili o tom, že si túto knihu mám prečítať. A je naozaj super, neuveriteľne pútavá a občas som mala pocit, že som v čase cestoval spolu s hlavným hrdinom. Ak však nemáte v láske motivačnú literatúru, tak siahnite radšej po inej knihe. Táto vám, ale otvorí oči a vráti späť na zem z pomyselného "všetko je na dve veci". "Kniha Dary cestovateľa v čase rozpráva moderným jazykom poučný príbeh o moci slobodnej voľby a prezrádza, aké postoje ovplyvňujú to, či človek dosiahne úspech alebo zlyhá. Je to skutočne zaujímavo a záhadne písaná kniha, v ktorej hlavný hrdina počas svojho putovania medzi úspechom a neúspechom stretne veľa múdrych ľudí. Abraham Lincoln, Anna Franková či kráľ Šalamún - a ešte mnohí iní, Davida učia nezabudnuteľné životné lekcie. Prv, než sa jeho úžasná cesta skončí, David odhalí sedem tajomstiev pre úspešný život a dostane druhú šancu na plnohodnotný život - bez ohľadu na to, aké prekážky a problémy sa mu postavia do cesty."
Dary nedokonalosti. "Táto dôležitá kniha vás sprevádza na ceste, ktorá vedie zo života v rozpoložení: „Čo si o mne druhí ľudia pomyslia?“ do života: „Som dostatočne dobrý.“ Brownová má jedinečnú schopnosť spojiť vedecký výskum s úprimným a zábavným rozprávaním príhod, a tak sa Dary nedokonalosti neponášajú na typickú knihu, ale skôr na dlhý a veľmi povzbudzujúci rozhovor s múdrym priateľom, ktorý vás obdarí súcitom a radami." Rozhodne si ju prečítajte. Uvedomíte si, že vôbec nezáleží na tom kto si o vás čo myslí, a môžete sa na to úplne vykašľať. Nikdy nebudete pre niekoho dostatočne dobrý resp. dokonalý a existuje vôbec dokonalosť? Každý vám odpovie inú "definíciu". Určite odporúčam.
The shack alebo po slovensky CHATRČ, kniha, ktorú som dostala dodatočne k narodeninám. Prečítala som si “20 miliónov predaných výtlačkov” hovorím si wow. Potom som pokračovala na obsah a moje nadšenie razom zmizlo. Téma “viera v boha” je pre mňa cudzia a nevidela som dôvod, prečo by som o tom mala čítať. Keďže ma to trápilo a nerozumela som tomu, prebehlo radšej rýchle vyjasnenie s ľuďmi od ktorých som knihu dostala, aby nemali príliš vysoké očakávania, že ma to nejako zmení. Aby neboli sklamaní, ale ujasnili sme si, že to vôbec tak nemysleli a mám si ju prečítať. Ukľudnilo ma to a začala som čítať. Nevedela som prestať čítať a chcela som si zobrať aj dovolenku, len aby som vedela ako to skončí, čo sa ďalej stane a nestane. Par krát som sa dokonca prichytila pri tom ako som preskakovala slová, len aby som vedela koniec a mala som na seba nervy, že neviem čítať rýchlejšie. Kniha je skvelá, vraj skutočný príbeh, čo ma ešte aj teraz trošku desí, v podstate ma utvrdila, že nie som vôbec divná, moje zmýšľanie je ok, a otvorila mi oči nad rôznymi oblasťami života. O toho Boha tam ani tak nešlo. Odpustenie, skutočný zmysel života, je plná silných myšlienok, ktoré ma donútili zamyslieť sa. Nedá sa úplne presne opísať, čo sa v knihe dočítate, ale určite si ju prečítajte či ste veriaci alebo nie. Videla som aj filmové spracovanie, po dočítaní knihy, a trošku ma sklamal hmmm kniha bola oveľa lepšia. “Chatrč som čítala v čase, keď v mojom živote prichádzalo k dramatickým zmenám a tento príbeh mi ako vietor otvoril dvere do duše dokorám” Wynonna Judd, speváčka. Skutočný príbeh aj keď k neuvereniu.
Čítali ste niektorú z týchto kníh?
 

******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

2 komentáre:

 1. Tú Chatrč poznám, ale tiež som zatiaľ bola taká rozpačitá, či si ju prečítať alebo nie, lebo téma boh je mi cudzia. Takže odporúčaš?

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. osobne si myslím, že to má trošku hlbšiu myšlienku ako viera v boha, aj keď sa tam o tom veľa píše ... a kľudne si môžeš slovo "Boh" zmeniť pri čítaní na niečo iné ... ak veríš v osud tak za osud :)

   Odstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)