Červenú sukňu mám vo svojom šatníku už niekoľko rokov. Je z úžasného materiálu a bolo mi veľmi ľúto len tak ju posunúť ďalej. Pár krát som to urobila, ale sukňa nikomu nesadla. Mala dosť špecifický strih s vysokým a širokým pásom až tesne pod prsia. Dĺžka sukni bola takisto skvelá. Rozhodla som sa, že ju jednoducho prešijem. Prvý plán bol ušiť z nej sukňu, resp. iba upraviť pás na klasický cca 4cm no potom som to prekonzultovala s mamou a zhodli sme sa na tom, že sukní a šiat už mám dosť. Vymysleli sme nohavice a pustili sa do práce. Inšpirujte sa.


Ako prvé som opäť sukňu vypárala. Táto činnosť ma neskutočne ukľudňuje, vtedy sa plne sústredím len na to, aby som vypárala všetky nitky a látku nepretrhla. Trvalo to asi hodinu. Potom som si látku vyžehlila (nafotila haha) a odovzdala mame.


Mama urobila strih a voilá o pár hodín boli nohavice na svete. Tento refashion projekt nebol až tak náročný, pretože sme nechali dĺžku taká ako bola na sukni. Dobre nebolo to úplne easy, ale oveľa jednoduchšie ako prešívať sako. 
Z nohavíc sa teším, sú také funny a už nech je teplo aby som ich mohla nosiť. 
foto: © Ivana Klepáčová 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

Leave a Reply