Po kurze vyšívania krivou ihlou som mala veľkú chuť niečo si pekné vyšiť. Začala som opaskom, ale to ešte potrvá kým z toho bude nositeľný kúsok. Inšpirujem sa jednou výšivkou, nebude to kópia, a potrebujem sa doučiť ešte asi hladkovanie, aby z toho niečo vzniklo. No ale poďme k tomu, čo sa môžete naučiť v tomto článku. Na pintereste na mňa po otvorení aplikácie vyskakovali kvetinky už asi od februára :). Ako veľmi jednoduchý a pre začiatočníkov vhodný projekt bol označený práve tento. Kvetinky na rifľovine. Prešla som si niekoľko vzorov a rozhodla sa pre margarétky, ktoré mi prišli najjednoduchšie a najrýchlejšie. Komplikovanejšie si nechám na neskôr. Čas vyšívania závisí od počtu kvetiniek, ktoré chcete vyšiť. Ale taká pol hodina by mohla stačiť. Poďme rovno na to.

Potrebujeme:
  • bielu a žltú (škoricovú) bavlnku – perlovku alebo mulinku
  • ihlu 
  • pomôcku na navliekanie nití do ihly
  • nožničky
  • trpezlivosť
  • rifle alebo riflovú bundu, sukňu, šortky
Postup:
Ako prvé si zvoľte miesto kam budete kvetiny vyšívať. Potom si premyslite aké majú byť veľké. Mali by ste si to buď vopred vypočítať alebo to nechať na intuíciu. Však ani kvetinky v prírode nie sú rovnaké a už vôbec nie pekne rozvrhnuté, aby ich nebolo veľa na jednom mieste. Ja som si vybrala vrecko, pretože sa mi nepáči, keď na druhej starne vidno šitie, na vrecku to nevidno. Ak zvolíte napríklad bundu, tak zmyslite na to, že keď si ju vyzlečiete bude vidno ako ste vyšívali. na rifloch to je jedno, ale na košeli a pod. sa mi to nepáči, najradšej by som to niečim podšila :). A potom už iba vyšívate.

Ak použijete mulinku, tak stačí vyšívať v jedno, ak pelovku tak si nechajte bavlnku dvojmo. Prípadne ak sa vám to nebude pozdávať, môžete každý lupienok vytvoriť aj 2x :). Takže najprv urobíte osem lístkov, postup je na vás, odporúčam začať najprv jeden, potom druhý oproti a vytvoriť taký kríž a potom ho vyplniť ďalšími lupienkami. Najprv si vyšite biele lupienky a potom vymente bavlnku a vytvorte stredy. Robí sa to hrčkami a môžete ich urobiť aj dve-tri aký veľký stred chcete. Ja som robila dve hrčky.

A je to voilá. Za prvú a poslednú foto ďakujem Lussy.

VIDEO POSTUP:

 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

2 comments

ja moc kvety nemusím, ale toto ma dostalo 😛 krásne !

WHEN PIGS FLY

Výšivky na rifliach nie sú veľmi pre mňa, ale tvoj výtvor je krásne jemný a decentný, super!

Sabi z blogu Beautiful savage

Leave a Reply