DIY: záložky do knihy // pom-pom bookmark #2

Marec mesiac knihy. Ako inak začať tento milý "urob si sám" projekt. Som veľký milovník kníh a veľakrát mám rozčítané aj štyri knihy a v ďalších piatich si len tak listujem a obdivujem krásy planéty alebo umenie vyšívania ukryté v symboloch. Bez záložiek by som však nevedela, kde som prestala čítať. K niektorým knihám sa vracia aj po pol roku, obsah si vždy pamätám, len ma jednoducho prestanú baviť a ja vyznávam, že pokiaľ ma kniha nebaví tak ju nečítam a odložím na neskôr. Pomocou tohto článku si môžete vyrobiť brmbolcovú záložku do knihy. Budete potrebovať iba vlnu, alebo brmbolec z čiapky, ktorú nenosíte, a kancelársku spinku. Poďme na to, je to veľmi jednoduché.

Potrebujeme:

 • vlnu
 • set na výrobu brmbolcov alebo vidličku (klikni na zvýraznené slová a nájdeš postup)
 • (alebo hotový bmbolec napríklad zo starej čiapky alebo prívesku na kľúče)
 • nožnice
 • kancelársku spinku

Postup:
Ako prvé si vyberiem spinku pretože k nej budeme prispôsobovať veľkosť brmbolca. Na malinkej spinke nám nebude držať príliš veľký brmbolec resp. na veľkej nebude vyzerať pekne príliš malý. Brmbolec chceme taký veľký, aby keď zo prichytíme na stranu, kde sme prestali čítať, nebolo vidno okraj spinky. Samozrejme si môžete urobiť brmbolec aký len chcete, ja vám dávam iba moje tipy, čím som sa pri výrobe riadila. Potom som si vyrobila brmbolec, zo sady som vybrala najmenšiu predlohu. Stále používam farebnú vlnku, lebo jej mám veľa. Potom je to už jednoduché.
Brmbolec na spinku priviažte a je to. Ak by vám nedržal brmbolec priviazaný, môžete ho aj prilepiť. Môžete použiť napríklad kúsok filcu a lepidlo na textil. Ja som to neskúšala, neviem vám povedať ako bude držať všetko pokope t.j. vlna, špinka aj filc. Je to však jedno z riešení.
Takéto brmbolce síce nie sú vhodné do každej knižnice resp. to záleží na tom ako knihy ukladáte, ale na rozčítané knihy je ideálna. Nevypadne vám ani v kabelke :) čo sa mne teda stáva dosť často. Nižšie vám prikladám odkazy aj na ďalšie DIY postupy z brmbolcov. Síce vyzerá, že všade používam jeden brmbolec, ale ako som písala, farebnej vlny mám až až a vyzerá tak krásne aj na topánkach aj na kabelke aj ako záložka v knihe.

ĎALŠIE BRMBOLCOVÉ POSTUPY:
 1. záložka do knihy #1
 2. podložka pod pohár
 3. sveter s brmbolcami
 4. čiapka s vymeniteľným brmbolcom
 5. topánky s brmbolcovou brošňou
 6. slamená kabelka s brmbolcami
 7. veľkonočný zajac/dekorácia


POSTUP AKO SI VYROBIŤ BRMBOLEC
 1. s použitím setu na brmbolce
 2. s použitím vidličky 

 

******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

1 komentár:

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)