ŠITIE: umenie kúzliť s látkou // z jednej látky dva trendy kúsky

Široké 7/8 nohavice som mala v hlave už nejaký ten čas. Pôvodne som nad nimi rozmýšľala v letnej verzii a nakoniec sme túto víziu zrealizovali až v zime. Kúpili sme perfektnú kockovanú látku, z ktorej nakoniec mamina ušetrila aj na sukňu. Na nohavice najčastejšie vyhľadávam látku, ktorá má buď jemné, voľným okom takmer neviditeľné, pásiky alebo takúto kontrastnú farbu, ktorá tvorí na látke štvorce. Najradšej mám voľné nohavice, nazberkané v páse, s vreckami a dĺžkou maximálne tesne nad členky. Nosia sa úžasne, vyzerajú elegantne a dajú sa kombinovať aj s teniskami, lodičkami, sakom, obyčajným bielym tričkom, hrubým svetrom alebo riflovou bundou. Outfit príspevok už mám pripravený, ale najprv vám ukážem a opíšem ako vznikali nohavice a sukňa. Inšpirujte sa. 

Strih nohavíc urobila mama. Ak mám pravdu povedať/napísať, chvíľu som nechápala, ako to urobila. Je to plné prepočítavania a pridávania centimetrov, haha poriadna dávka matematiky. Spýtala som sa a samozrejme mi to vysvetlila, ale asi som si to nezapamätala, aj keď si to vždy v tom momente poviem, že "toto si predsa zapamätám". Potom som nastúpila na scénu ja s kopírom a radlikom v ruke :D. 
Vystrihli sme a prekopírovali strih a pustila som sa do vrecka. To si ešte ako tak pamätám a viem, že sa robí ešte skôr ako sa celé nohavice zošijú dokopy. Samozrejme keď som uvidela všetky tie časti, ktoré k vrecku patria, tak som chvíľu váhala a snažila sa vyloviť z pamäti informácie, čo sa k čomu spája. Jednu časť som ani za nič nevedela ako otočiť, tak mi pomohla mama. Ako vidíte na fotke nie som kamarátka so stehovkou a všetko špendlím. Potom sa trošku dopichám, ale tak to mi až tak nevadí.
Potom nasledovali záhyby na páse resp.pri vreckách. Nemám rada hladké nohavice, milujem trošku voľnejšie nohavice a práve týmito záhybmi sa to dosiahne. Ja to hrozne zjednodušujem, určite je medzi tým ešt emilión krokov, zaendlovať, vyskúšať, žehliť, šiť a upravovať. Nakoniec sa prišijú pútka, pásik a z rovnakej látky sme vytvorili opasok, ktorý sa dá zaviazať na mašľu. Už pri strihu na nohavice sme sa pohrávali s myšlienkou, že látky je celkom dosť a vyšla by mi krátka sukňa. Takže sme šetrili kde sa dalo. Teda mama šetrila, ona vie aj minima látky niečo ušiť a pritom ešte budú pasovať krásne do seba pásiky a kocky. Mne by to veľa krát nenapadlo, tak otočiť a ušetriť látku. 


Sukňu sme šili pomocou strihov, ktorý som mala predkreslený k svojej postave. Mama ho opäť upravila a navrhla mi sukňu s rozparkom vpredu. Dĺžka sukni je maximálne aká sa dala zo zvyškov ušiť. 
Rozparok vpredu je však rafinovaný. Nič nevidno :). Je šikovne zamaskovaný a v sukni môžem v pohode sedieť, chodiť aj sa zohnúť pre niečo v spodnej poličke.
Sukňa sa nosí perfektne, je veľmi pohodlná a vyzerá skvele k nízkym aj vysokým topánkam. Najradšej ju nosím s hrubým svetrom alebo rifľovou košeľou. 
Ušiť sukňu nebolo veľmi ťažké, len opäť som musela zapojiť predstavivosť čo s čím zošiť a čo kde prestrihnúť, aby som neurobila dieru, tak kde nemá byť. Samozrejme nechýba označenie :). Výsledok už čoskoro v outfit príspevkoch.


foto: Ivana Klepáčová 

******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

1 komentár:

  1. Parádná sukýnka :-) Já jsem ráda, že si zašiju díru, takže takové skvosty musím obdivovat jinde :-) ale klobouk dolů, nádhera.

    The world of makeup

    OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)