last minute darčeky // inšpirácia z Reserved

Brat mi napísal: "Napíš prosím článok o tom, ako kupovať darček ženy. Zachrániš tým veľa životov." Veľmi dobre som sa pobavila, a potom som si povedala prečo nie. Dnes vám síce neporadím ako nakupovať darčeky pre ženu, na to si urobím mini výskum a článok pripravím na budúci rok, aby nebol veľmi subjektívny, ale poradím vám, ako ísť do jedného obchodu a kúpiť darčeky pre každého v rodine. Mladšiemu bratovi, staršej sestre, mame, dedkovi aj kolegyni. Nebudú chýbať ani základné pravidlá nákupu na poslednú chvíľu ako je "hlavne nestresovať" a "neboj sa osloviť predavačku". Žiaľ čas na objednávanie darčekov z e-shopu ste už prešvihli, takže sa musíte obrniť trpezlivosťou a nerozčuľovať sa zbytočne nad dlhými radmi alebo veľkým množstvo ľudí. Je to tak sú Vianoce a v shopping centre ľudia stoja v rade vonku, už pred jej otvorením (videla som to a nechcelo sa mi veriť). Takže nádych výdych, máte ešte tri dni (myslím, že aj štedrý deň doobeda) a inšpirujte sa mojim výberom z Reserved.

Dobre s tým jedným obchodom to bolo trošku klamstvo, pretože v Banskej Bystrici máme dva obchody Reserved. V jednom je dámska kolekcia a v druhom je pánska a detská. Sú takmer oproti sebe, a ak nemáte v láske nakupovanie, tak si medzi nimi môžete dať aj prestávku na kávu napríklad. Poďme sa na to pozrieť, čo som pre vás objavila ako vhodné darčeky na poslednú chvíľu, a pritom ani nebudú vyzerať ako keby ste ich kupovali na poslednú chvíľu. 
Ako prvé vám môžem odporučiť darčekové poukážky. V predajni nájdete kartičky, ktoré si môžete nabiť na ľubovoľnú sumu a darovať napríklad sestre, ktorá rada nakupuje, alebo má tak osobitý štýl, že si netrúfate na kúpu darčeka. Páni, napíšem vám pravdu. Veľmi záleží od nálady ženy v daný moment, keď si otvorí darček. Napríklad ja sa vždy poteším darčekovým poukážkam kamkoľvek. Môžem si kúpiť čo chcem a hlavne keď budem mať na to náladu. Čo môže byť lepšie, ako mať v peňaženke darčekovú poukážku na nakupovanie, na ktorú si spomenie, keď budem nahnevaná na šéfa alebo kolegu. Yes, to je výhra. Niektoré ženy si však môžu v daný moment pomyslieť, že ste tak neschopný, že neviete čo má rada a uchýlili ste sa k takej hlúposti ako darovať jej peniaze len inou formou. Môže sa uraziť alebo vám vynadať aj za to, že vonku sneží. Verím, že každý poznáte svoju sestru, priateľku alebo mamu a už viete ako na tieto darčekové poukážky reagujú. Skúste ju počúvať možno niekedy o tom hovorila, že kamoška dostala poukážku a bla bla "keby som ja dostala tak ...". No ale poďme ďalej.
Ak kupujte darčeky na poslednú chvíľu rozhodne nestrácajte čas pozeraním blúzok, šiat, riflí alebo topánok. Ak kupujete niečo na poslednú chvíľu tak sa vám aj lesklé žlté lodičky s guľou namiesto opätku a červeným srdiečkom budú zdať strašne super a originálne. NIE! Zamierte si to rovno k pokladni. Okolo pokladni nájdete všetky tie rozkošné drobnosti, ktoré si ženy kupujú len tak pre radosť, alebo si ich kúpia lebo čakajú dlho v rade. Presne toto je váš rajón. Nájdete tu trendy slnečné okuliare, viem v zime ťažko využiteľné, ale niekoho môže veľmi potešiť, lebo ich nosia celoročne a chodia veľa pešo t.j. nie ako my čo pracujeme v kancelárii 8 hodín a slnko vidíme iba cez víkend. 
Ďalej tu nájdete zápisníky, tie má rada každá žena. Peňaženky, tých nie je nikdy dosť a vždy poteší nová. Btw. hovorí sa, že červená priťahuje peniaze, preto práve po tejto farbe ženy siahajú najčastejšie. 
Ďalej púzdra na mobil. Pozrite aké rozkošné a trendy púzdra nájdete nie len v dámskom, ale aj v detskom oddelení. Opäť upozorňujem, že nie je dôležité v akom oddelení darček kúpite, ale že ho kúpite. T.j. aj obal z detského oddelenia môžete pokojne darovať staršej sestre, lebo viete, že miluje infantické veci. 


Ďalej hodinky. Hodinkami takisto nikdy nič nepokazíte. Ak si nie ste istý, či vo farbe zlata alebo striebra, tak vyberte bronzovú farbu. Ale toto by ste mohli odsledovať, čo najradšej nosí. 

Kúsok za pokladňou alebo na stranách nájdete raj pre milovníčky šálov, čiapok, kabeliek a rukavíc. Šále tu nájdete naozaj všetky od výmyslu sveta. Kruhové, veľké ako deka, tučné ako perina alebo klasické teplé štrikované šále. Šál je super voľba. K tomu môžete vybrať peknú čiapku, ktoré opäť nájdete v rôznych farbách, veľkostiach, s brmbolcom, bez brmbolca alebo ozdobené perličkami. Šedou farbou nikdy nič nepokazíte, hodí sa takmer ku všetkému.

Do spodného prádla by som veľmi nešla, ale nájdete tu napríklad papuče. Tie by ma potešili. Sú vtipné, trošku infantilné, ale vianočné a milé. Mäkučké papučky sú taksito super voľba. Môžete k tomu vybrať aj pekné pyžamo alebo nočnú košeľu. Btw. takou nočnou košeľou veľa nepokazíte, hlavne ak si nieste istý/é veľkosťou. Hlavná zásada je "neboj sa osloviť predavačku". Poradí vám. Stačí iba vyzerať zúfalo a mať pár záchytných bodov. Poradí vám nebojte sa. Majú veľa práce, ale záleží im aby sa predávalo.
Našla som aj krásnu bižutériu. Hmmm rozmýšľam, či to tiež nepatrí do riskantnej oblasti. Napríklad takéto nádherné náušnice sú asi trošku risk. Ja napríklad nosím iba malinké napichovačky a takéto velikánske by som nevynosila. Skúste sa trošku pohrabať v bižutérii a uvidíte, čo mama, sestra nosí. Alebo si všímajte či má kolegyňa výraznú alebo menej výraznú bižutériu. A či vôbec nosí bižutériu, či nenosí iba zlato alebo striebro. Nechcem vás strašiť, ale existuje aj alergia na rôzne kovy a niektoré ženy môžu nosiť iba zlato. Dá sa to však oklamať prelakovaním náušnice. 
Pre deti asi mäkké darčeky nie sú nič extra a majú radšej hračky, elektorniku alebo niečo zaujímavé kreatívne. Pre dievčatá môžete vybrať z množstva čeleniek do vlasov, ktoré btw. môžete použiť aj vy napríklad na Silvestra. Možno máte mladšiu sestru, ktorá sa rada parádi, tak jej môžete vybrať nejaké krásne šaty alebo mäkučkú kabelku. 
Tričká sú takisto celkom fajn darček. No už len vedieť veľkosť.  Na výber je také množstvo, že asi budete mať skôr problém niečo vybrať. Siahnuť môžete po vianočných motívoch a veľkosť zistite nenápadne na štítku oblečenia. Alebo to pri kamarátovi alebo kolegovi uhrajte tak, že poviete, že prosím akú máš veľkosť trička, lebo môj brat je približne rovnaký a chcem mu kúpiť tričko. A máte to :). Len potom pozor ako mu ten darček dáte (kolegovi) lebo hovorí sa, že oblečenie si kupujú iba páry, tak aby ste sa nedostali do rečí. :) Kolegovi, bratovi, kamarátovi, spolužiakovi môžete kúpiť aj vtipné spodky, vianočné ponožky, čiapku alebo šál. Dedkovi napríklad tašku alebo šatku a je to vybavené. Posledná kategória sú "ugly xmas sweater" alebo teda vianočné svetre. Tie sú veľmi infantilné, veľmi farebné a veľmi vianočné. Nájdete ich v neuveriteľne veľa variáciach. Flitrované, ktoré sú teraz trendy. Vlaste všetko flitrované je trendy a hlavne také tie flitre, ktoré sa menia, keď po nich prejdete rukou hore a dole. Určite ste to už videli. Ďalej svetre s bmbolcami, s rôznymi 3D obrázkami, ale nájdete aj pekné zimné svetre t.j. také s vločkami a nakresleným lesom alebo kopcom. 


Verím, že som vás inšpirovala a vyrazíte za nákupmi na poslednú chvíľu do Reserved. Darček môžete zabaliť do darčekovej papierovej tašky (pozor aby sa dala dať dole cenovka, už som sa stretla aj s takými taškami kde bola cena vytlačená) alebo si môžete kúpiť peknú krabičku napríklad vo flying tiger. 
Bonus je táto kabelka do ktorej som sa zaľúbila na prvý pohľad:)


Príjemné nakupovanie prajem. 


******

Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

1 komentár:

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)