tailoring: material for autumn/winter collection 2018/2019 // látky na nový zimný šatník

Človek by nemal chodiť do potravín hladný, pretože potom nakúpi aj to čo nechce. Ja by som nemala chodiť do metrového textilu s pocitom, že si nemám čo obliecť, lebo to potom dopadne takto. Z tejto kopy látok som si kúpila päť látok na tri nové kúsky. Ďalšie tri látky mi pricestovali z UK koncom leta, jednu látku som "zdedila" a dve mi zostali ešte z leta. Čo z nich plánuje ušiť si môžete prečítať v tomto článku.
NAJNOVŠIE
Z týchto piatich látok vzniknú tri nové kúsky do môjho šatníka. Z kockovaných budú nohavice resp. tie sme už ušili, len som ich ešte nestihla nafotiť. Ďalšie štyri látky sú na šaty. Zamilovala som sa do priesvitných materiálov, ktoré sú podšité kontrastnými látkami. Vybrala som si tyl s malinkými bodkami. Tmavomodrý, ktorý podšijeme úpletom vo farbe popol z ruží, tieto šaty sú už takisto na svete. Tyrkysový tyl podšijeme úpletom vo farbe "offwhite" t.j. nie úplne snehovobiela, ale taká maslová, ale nie žltá. Šaty budú podobné jeden bude mať dva volány, druhý asi iba jeden. Tmavomodré nosím veľmi rada a nohavice sú taká mini vzbura voči skinny nohaviciam :D. Z látky na nohavice sme dokonca ušetrili aj na sukňu juuu teším sa.
VÝSLEDOK: kockované nohavice, tylové šaty #1, tylové šaty #2
LÁTKY Z LETA
Cez leto som nosila veľa šiat a nemala som chuť kombinovť sukne a blúzky, pretože bolo veľmi teplo a vždy som mala blúzku, stiahnutú v páse do sukni, prepotenú. Preto som ani nešila nové blúzky. Tieto látky však využijem práve v zime, kedy rada kombinujem blúzky s rôznymi mašľami a motýlikmi pod krkom. Z bielej si chcem ušiť úplne jednoduchý top, asi bez rukávov (pod svetríky) do áčka a z čierno-bielej látky blúzku s krátkym alebo trojštvrťovým rukávom na gombíky.
ZO ZAHRANIČIANa Instagrame som vám určite spomínala, že mi písala moja čitateľka, že pracuje s látkami, a tak som si niekoľko od nej kúpila resp. platila som iba za poštu. Vybrala som si tieto tri kúsky. Nádhernú kocku, ktorú asi využijem až na jar, ale lákajú ma aj šaty na zimu. Ďalšie dve látky sa mi veľmi páčia svojou nevšednosťou. Viem si z nich predstaviť sukne, extravagantný kabátik, sako alebo vestu. Ešte si to musím premyslieť, ale teším sa na oživenie svojho šatníka.
ZDEDENÁ
Z tejto látky mám ušité šaty, pozri outfit & DIY príspevok. Látka sa zapáčila aj jednej mojej čitateľke a poprosila ma aby som jej ju kúpila. Dohodli sme sa, že keď sa vráti z dovolenky urobí si výlet do BB a spolu niečo z látky vymyslíme. Samozrejme si za ňu zaplatila. Prešli tri roky a látku som objavila stále u mňa. Kontaktovala som majiteľku, zabudli sme na ňu obidve, a látku mi darovala. Takže si z nej ušijem asi sukňu, prípadne bude mať šaty aj mama :) 

Ktorá látka sa vám páči najviac?

 

******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)