refashion: šaty s leopardím vzorom // zo starých šiat, nový trendy kúsok pre malú slečnu

Eliške som okrem sukni s leopardím vzorom, pozri článok TU, ušila aj šaty. V sekáči som našla dlhé úpletové šaty, ktoré boli veľmi príjemné na dotyk. Šaty mali maxi dĺžku, mali empírový strih t.j. boli prestrihnuté pod prsiami, a teda ponúkali veľa látky na tvorenie. Šaty stáli asi jedno euro, ak nie ešte menej. Vznikli z nich veľmi jednoduché šaty áčkového strihu na tielkové ramienka t.j. široké. Nič komplikované. S Eliškou som opäť všetko prekonzultovala, šírka šiat  aj dĺžka pod kolená bolo jej prianie, ktoré som jej s radosťou splnila ... ak by sa vám zdalo, že sú pridlhé a priširoké ;). 

Kdesi určite mám fotku šiat aj na moje postave, len ju nikde neviem nájsť :). Moji čitatelia majú určite rozvinutú fantáziu, a teda si viete predstaviť, ako asi vyzerali, však? Šaty som rozprávala na stranách a ponechala som spodný lem, čím som si prácu trošku uľahčila.
Na takéto šaty môžete ako predlohu použiť akékoľvek tielko alebo obľúbené šaty budúcej majiteľky. Potom vystrihnite jeden diel a kedže nemusíte robiť ani prsné odševky, tak predný a zadný diel bude rovnaky. Stačí jeden vystrihnutý diel priložiť a prekresliť. Nezabudnite však, že predný diel má hlbší výstrih ako zadný. Prípadne môžete urobiť aj obidva rovnako hlboké, je to na vás.
Takto vyzerajú vystrihnuté diely. Áčkový strih, spodný lem ponechaný a je to.
Potom zošite ramená a jednotlivé strany ...
... zaendlujte na overlocku ...... a potom už iba zapracovať výstrih a prieramky.
Vystrihla som si dlhé rovné pásiky, preložila som ich na polovicu, prišila a zažehlila. Nijako som to nekomplikovala. 


A šaty sú na svete. V lete sú príjemné na nosenie, pretože sú vzdušné a v zime stačí pod šaty obliecť rolák, nátelník a pančuchy a je to. Šaty sa dajú nosiť aj s opaskom alebo mašľou. Eliška určite vymyslí viacero outfitov.
 

******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

1 komentár:

  1. Páni, ty jsi šikulka. Ivanko, krásné šatičky jsi z nich vykouzlila. Moc se mi líbí, jak sis na první fotce "před" oblékla pod šaty to tričko, aby ta změna byla větší a na oko více znatelná. Paráda :)

    Nela z blogu Růžová rtěnka

    OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)