módne trendy jeseň/zima 2018: farebné pančuchy // tipy a triky ako ich nosiť

Farebné pančuchy sú kúsok, ktorý som sa nikdy nenaučila nosiť. Pritom si v nádeji, že ich nejako skombinujem každý rok kúpim jedny farebné. Čiernych mám doma naozaj veľa aj rôzne vzorované, tie vynosím na jar, jeseň aj v zime. Začala som "experimentovať" s hnedými. Tie som ešte ako tam dokázala zladiť, no mala som ich oblečené iba jeden alebo dva krát. Ďalší rok som si prikúpila bordové. Poviem vám pravdu, nemala som ich oblečené ani raz. Vždy, keď som si vymyslela outfit skončila som pri tom, že nemám vhodnú farbu topánok a s čiernymi som sa cítila hrozne, takže som ich vždy tesne pred odchodom vymenila za čierne. Potom som si prikúpila tmavomodré, no tie nakoniec skončili ako kúsok, ktorý nosím pod rifle, keď je vonku príšerná zima. Ako ste na tom vy? Najnovšie trendy hovoria, že farebné pančuchy sú veľmi in. Oranžové, ružové, žlté a modré. Ako ich však kombinovať? Na aké príležitosti je vhodné obliecť si ich? Aké si máte obuť topánky k tak farebným kúskom? Spolu sa to naučíme a verím, že tento rok si oblečiem aspoň tie bordové :)

Farebné pančuchy mi prídu veľmi neprirodzené. V čiernych sa cítim fajn, a to predsa tiež nie je prirodzená farba pokožky. Je to zvláštne, keď nad tým tak uvažujem :) Farebné pančuchy sú veľmi výrazný prvok v outfite, a preto je dôležité  dbať na to, aké kúsky si vyberieme do outfitu. Nie som zástancom výrazných farieb ako je tyrkysová, žiarivá ružová a fialová. Poďme sa na to pozrieť bližšie.


tipy a triky ako pančuchy kombinovať
Ak si chcete opticky predĺžiť nohy, zvoľte rovnakú farbu, resp. odtieň, topánok ako pančúch ... áno viem, také ružové čižmičky budú výzva. Mne sa vôbec nepáči kombinácia farebných pančúch a čiernych topánok alebo čižiem. Keď už nemáte podobný odtieň, čo je pochopiteľné, tak odporúčam hnedú alebo bordovú farbu topánok. Skúste do outfitu zapracovať aj farbu pančúch, či už to bude nejaký vzor na tričku alebo na sukni, šatách, šál, ale určite neodporúčam ružové tričko, čierna sukňa a rovnako ružové pančuchy, nebude to pôsobiť štýlovo, ale budete ako šachovnica a prvoplánovo. Čierno-biela kombinácia sa ešte dá, ale to nie sú farebné pančuchy.Veľmi pekne vyzerá, keď zvolíte inú farbu šiat (jeden kus oblečenia) a inú farbu pančúch a obujete si topánky vo farbe pančúch. Viac ma nadchýnajú zemité farby ako výrazne farebné ružová, fialová a tyrkysová. Po prvé sa veľmi ťažko kombinujú a po druhé nohy vyzerajú veľmi neprirodzene. Siahnite po tmavozelenej, tmavohnedej, baklažánovej, bordovej alebo aktuálne trendy okrovej (žltá) alebo škoricovej. Kombinujte ich s farbami jesene, nie veľmi kontrastnými (napr.zelené pančuchy biely kabát možno na fashion week nie na bežný deň), použije farbu pančúch v outfite a nesnažte sa za každú cenu obliecť si farebné pančuchy. Keď sa v nich necítite dobre ráno, tú pol hodinu kým sa líčite a upravujete, tak to nebude inak ani počas dňa. Dajte tomu čas, skúšajte rôzne kombinácie, skúste sa v nich prechádzať doma a potom do práce, do školy.  Berte to ako môj názor, samozrejme ten váš sa môže líšiť.

inšpirácia z móla

inšpirácia z ulíc
inšpirujte sa od mojej obľúbenej blogerky Blair Eadie / Atlantic - Pacific
takto nie
Je to môj subjektívny názor, ale nepáči sa mi, keď sa k farebným pančuchám nosia čierne topánky, hlavne oxfordky a členkové čižmy, a keď sú farebné pančuchy ohraničené dvoma čiernymi kúskami t.j. čierne topánky a čierne šaty. Vtedy sú nohy opticky zdeformované a kratšie a môjmu oku sa to nepáči. Pančuchy sú veľmi výrazné a s ničím nič neladí. Na poslednej fotke mi vadí, že to celé neladí dokopy, nie je tam rovnováha farieb, nie je to vyvážené.

zdroj všetkých fotiek: pinterest.com


 

******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)