Najfarebnejšie obdobie roka a dlhé večery sú tu. Ako ich tvárite vy? Ja najradšej v hrubých handmade ponožkách, zabalená v deke a s teplým čajom v ruke. Veľmi som si obľúbila rôzne podložky pod pohár, ktoré sú nie len funkčné, ale slúžia ako pekná dekorácia. Najradšej tvorím z korkových plátov. Na blogu som vám ukázala ako si vyrobiť originálne podložky na letnú párty aj do kancelárie s nápisom na povzbudenie. V dnešnom foto návode sa dočítate ako si vyrobiť farebnú podložku s brmbolcami a v tomto pochmúrnom sychravom počasí si doma vytvoriť príjemnú pohodu. Poďme na to.

Potrebujeme:

  • korkový plát alebo hotovú korkovú podložku
  • guličky alebo hotový pás chlpatých guličiek
  • nožnice
  • lepidlo na látku
  • špajdlu alebo pomôcku na nanášanie lepidla
  • brmbolce

Postup:
Ako prvé si vytvoríme základ na podložku. Ak máte hotovú podložku, tento bod preskočte. Ak máte korkový plát, napríklad z predchádzajúcich projektov, pokojne ho použite. Môžete si vystrihnúť tvar aký sa vám páči. Kruh, štvorec alebo aj trojuholník. 

Potom si vyberte brmbolce veľkosti a farby akej sa vám páči. Môžete kombinovať viacero farieb alebo použiť iba jednu. Veľkosť si zvoľte iba jednu, pretože potom budete mať problém s postavením pohára na podložku, vyleje sa vám obsah. Čím menšie tým stabilnejšie. Ak použijete reťaz, bude to trošku jednoduchšie.
Reťaz napríklad na takejto ozdobnej šnúre veľmi nevyužijete, ale ak nezoženiete malinké brmbolce, môžete ich z nej odstrihnúť a použiť. Presne tak som to urobila ja. Túto reťaz som mala z letných DIY, kde som ozdobovala slamenú kabelku alebo spodný lem trička. Dajú sa však kúpiť aj brmbolce na šnúrke, ktorú jednoducho budete motať z vnútra do von a nemusíte sa trápiť lebo budú držať pokope. 


Takže máme základ z korku, vybrali sme si brmbolce a teraz je čas ich nalepiť. Na nalepenie som použila červený kanagon. Bola som veľmi rada, že som objavila toto lepidlo. Mám pocit, že sa s ním sa zalepiť úplne všetko … v tomto prípade aj korok aj brmbolec. Inak môžete použiť aj lepidlo určené na látku.
Na nečisto si môžete vedľa vytvoriť vzor, ktorý chcete na podložke. Môže to byť vzor alebo len kombinácia farieb, alebo to nechajte na náhodu a lepte ich vedľa seba náhodne. Na nanášanie lepidla odporúčam použiť špajdlu alebo štetec, aby ste si nezalepili prsty. Začínala som od stredu, ale ak máte komplikvoanejší vzor tak začnite z vonkajšej strany, aby ste sa pekne dostali do stredu (ak si nie ste istý odhadom presného stredu). Na vymeranie si môžete pomôcť pravítkom 🙂
Tak a máme hotovo, bmbolce zaťažte na niekoľko hodín (podľa návodu na obale lepidla) napríklad knihami, alebo niečim ťažkým a je to. Ak necháte brmbolce voľne zaschnúť, tak sa vám podložka skrúti a to nechceme. Tak a je to, príjemná atmosféra pri teplom čaji a knihe je dotvorená 🙂 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

0 comments

to vypadá moc hezky

Leave a Reply