DIY: upravte si kabelku, ktorá nemá zapínanie podľa seba // postup ako si vyrobiť zapínanie

Ak ste sledovali pred pár mesiacmi môj instagram, tak viete, že som hľadala hnedú kabelku, ktorú som v lete nemohla nikde kúpiť. Nakoniec som našla jednu vo výpredajoch zary. Bola za celkom fajn cenu a naviac aj obojstranná, tak si hovorím, že si ju kúpim. V tom ošiali som si však nepozrela rozmery, iba som vedela, že to bude shopper bag t.j. taká tá veľká, do ktorej sa zmestí úplne všetko, aj nákup. Keď som si kabelku vyzdvihla na predajni, dostala som do rúk obrovskú krabicu a rozmýšľala som, či som dostala niečo grátis alebo som tam omylom nenaklikala niečo, čo som vôbec nechcela. Po otvorení som zistila, že v tej krabici je skutočne iba kabelka a pekne rozprestretá, aby sa nepoškodila. Bola som veľmi milo prekvapená, no na druhej strane som zostala aj trošku v šoku aká je obrovská a nemá žiadnu šnúrku alebo aspoň v strede magnet na zapnutie. Pár krát som ju mala v práci, no kedže ani nedrží tvar, tak mi neustále všetko vypadávalo, lebo sa otvárala do strán a podobne. Potom mi napadlo, že by bolo super keby som nejakým spôsobom spojila bočné strany do stredu a tým vlastne vytvorila aj ako také zapínanie a kabelka by nepôsobila ako cestovná taška. Postup som vám nafotila a verím, že vás inšpirujem, ak máte doma podobnú veľkú kabelku a trošku vás rozčuľuje, že s nedá nijako zapnúť alebo zaviazať. 

Potrebujeme:
  • koženku v rovnakej farbe ako kabelka alebo akúkoľvek šnúrku, povrázok, niečo čo sa vám bude páčiť, môže to byť aj stuha alebo retiazka 
  • nožnice
  • dierovač
Ako prvé si nastrihajte koženku, šnúrku alebo čokoľvek, čo ste zvolili ako materiál, s ktorým budete pracovať.  Ja som použila koženku, ktorú som mala ešte z kreatívnej sady Tchibo a mohli ste si o nej prečítať v článku na blogu, kde som vyrábala kľúčenku. Dá sa použiť aj koženka zo starej kabelky, napríklad som mohla použiť aj zbytky z výroby týchto kabeliek. Dôležité je aby tá koženka bola mäkká a dala sa zaväzovať a uzlík sa nerozmotával. Hrúbka je na vás. Ja som si zvolila tenučkú. Dĺžku budeme upravovať na konci.
Potom si zoberte dierovač. Môžete použiť takýto ako mám ja, prípadne takýto, ktorý mám z kreatívnej sady alebo ak nemáte ani jedno ani druhé, tak jednoducho použite nožnice. Síce to nebude asi tak pekné, ale budete mať dierku. Dajte si pozor aby ste neurobili príliš veľkú dierku, aby ste nemuseli robiť tri hrčky, aby šnúrka nevypadla. Veľká by, ale mala byť tak, aby sa šnúrka dierkou prevliekla :)
Takto nenápadne vyzerá dierka ak použijete dierovač a najmenší nadstávec. Pracujte opatrne, aby ste si kabelku nezničili.
Potom cez dierku prevlečte pripravenú šnúrku alebo koženku a na konci urobte uzlík z vnútornej strany kabelky, tak aby ho nebolo vidno.
Vyskúšajte, či šnúrka drží a nevypadne, keď nou jemne potiahnete. Ak by vypadávala, tak urobte ešte jednu hrčku. 
Potom postupujte rovnako aj na protiľahlej strane. Btw. tie dierky sa snažte urobiť v strede resp. na rovnakej úrovni, aby keď šnúrky zaviažete mala kabelka rovnaký tvar a nebola na jednej strane užšia alebo širšia. 
Voilá, potom už iba šnúrky zaviažete a kabelka nepôsobí tak obrovsky a vytvorili ste si aj spôsob, ako ustrážite obsah kabelky.  Tak ešte jedna fotka predtým a potom. Samozrejme šnúrky nemusíte mať stále zaviazané a vyzerá to zaujímavo aj keď ich necháte len tak visieť :)


 

******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)