Blúzky prestrihnuté v páse, ktoré vytvárajú dojem peplumu t.j. toho volániku alebo sukničky od pása dole, som si veľmi obľúbila. Nosím ich veľmi rada a vytvárajú krásnu siluetu. Hodia sa k sukniam, nohaviciam aj v lete k šortkám. Vyzerajú elegantne a vhodné sú aj na bežné nosenie, samozrejme dôležité sú správne zvolené doplnky. V šatníku mám staroružovú šifónovú, bielu aj ružovú s gingham kockou. Ďalšia v poradí je biela  modrým vzorom, ktorý neviem presne špecifikovať, o ktorej si môžete prečítať v tomto článku. Pokúsim sa vám opísať postup šitia a potešiť oko peknými fotkami 🙂 Poďme na to. 


Tento krát som začala trošku netradične resp. som sa vrátila k začiatkom. Model som si nevybrala z Burdy, ale vymyslela a nakreslila som si ho. To automaticky znamenalo, že strih mi urobí mamina, lebo ja to zatiaľ stále neviem. Možno na sukňu by som to už zvládla, ale nie na takúto blúzku. 
Blúzku som chcela v páse prestrihnutá a vzadu takú sukničku, ktorá bude tento krát skladaná, nie len tak voľne navlnkavená v gumičke. Predstavu som mala jasnú. Bez rukávov, golier a zapínanie na gombíky vpredu. Vrchná časť išla hladko, teda aspoň si myslím a na spodnú bolo potrebné všetko presne vymerať, premerať a urobiť nový strih.
Fotiť sa mi veľmi nechcelo, pretože som nemala ani veľmi pri čom pomáhať, kedže som nevedela ušiť nič. Pomáhala som iba so špendlením, žehlením, podliepaním plátnom a skúšaním. Aj to sú dôležité činnosti, ale konečný výsledok je dielo maminy nie môj. Mne prislúcha iba výber látky a model. 


Látku sme kupovali už dávnejšie, a už klasicky, sme si nepamätali na aký model sme ju kupovali,no na tento môj výmysel sme jej mali akurát. Viem si predstaviť, že by suknička bola trošku dlhšia, ale látky bolo málo. To však nevadí. S výsledkom som maximálne spokojná.  Kedže má blúzka už dosť zaujímavý strih a ešte aj vzor, tak som nakoniec vybrala priesvitné gombíky, ktoré sú moje druhé v poradí najobľúbenejšie po retro zlatých. Btw. raz som v sekáči kúpila blúzku len kvôli gombíkom ♥ za 0,50 EUR toľko krásnych gombíkov no nekúp to. 

Viem, že som vám nakoniec nenapísala žiadny postup šitia, ale verím, že sa vám páči aspoň výsledok 🙂 Veľmi rada ju nosím s bermudami v tmavomodrej farbe, tento outfit už čoskoro na blogu, a takisto sa mi veľmi páči akú siluetu vytvára so sukňou, či už púzdrovou alebo polkruhovou skladanou. Trošku nesvoja sa cítim v kombinácii so skinny jeansami, lepšie vyzerá s voľnejším spodným dielom. 


posledné foto:  František Vaterka, ostatné je moja práca

 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

One comment

Osobne tento strih nemám rada, ale tebe sa hodí. 🙂

Sabi z blogu Beautiful savage

Leave a Reply