Veľmi často zájdem do obchodu s kreatívnymi pomôckami. Prechádzanie sa medzi regálmi a medzi tým množstvom najrozličnejších flitrov, gorálok a rôznych druhov lepidla je pre mňa istý druh relaxu. Takmer nikdy z týchto obchodov neodídem bez nákupu. V prvom článku s tipmi na nákup kreatívnych pomôcok som sa zamerala na e-shop, a tento krát sa zameriam na kamenné obchody. Nakupovala som v dvoch obchodoch. TEDi a Tchibo. V článku si môžete prečítať, ktoré pomôcky sa oplatí nakupovať aj v týchto obchodoch, ktoré nie sú vyslovene obchody s kreatívnymi pomôckami, a ktoré vám odporúčam kúpiť radšej v galantérii alebo v umeleckých potrebách. Tento krát sa zameriam viac na pomôcky spojené s textilnou tvorbou. Poďme na to.

Gumičky. Klobúková a klasická. Za tri metre klobúkovej gumičky zaplatíte 0,50 EUR a môžete si vybrať z dvoch farieb. Gumička je úplne v pohode, dostatočne pevná, netrhá sa, jednoducho ak nemáte po ruke galantériu, tak pokojne môžete siahnuť aj po klobúkovej gumičke z TEDi. Ďalej som otestovala j klasickú gumičku, ktorú takisto nájdete v ponuke v čiernej aj bielej farbe. Cena za štyri metre je 0,75 EUR. Opäť tým nič nepokazíte. Gumičku môžete využiť do sukní alebo do pyžamových nohavíc, do teplákov, jednoducho takúto jednu gumičku by ste mali mať doma pre každý prípad 🙂
Ihly na vyšívanie aj pomôcky na navliekanie ihly môžete pokojne kúpiť aj v TEDi. Tri veľkosti ihiel na vyšívanie kúpite v jednom balení za 0,50 EUR a  pomôcky na navliekanie ihiel kúpite takisto v balení po 3 kusoch za 0,50 EUR. Ihly sa nelámu, uško majú pekne vyrezané (niekedy je tak zle vyrezané, že sa tam nezmestí nič a nie to niť). Cena je super.
Kruh na vyšívanie som takisto kúpila v rovnakom obchode. Toto je taký malý nie veľký klasický ako poznáme. Som s ním spokojná, len cenu si už nespomínam, isto okolo eura. Vhodný je na vyšívanie malých častí, napríklad na tričko, na vrecko a podobne. Odporúčam. Ďalej som som otestovala aj nášivky t.j. vopred vyšité ozdoby. Predtým som si objednala z e-shopu aliexpres a tie nášivky pri praní púšťali farbu, takže hneď prvé pranie zničilo tričko. Tieto zatiaľ nefarbia. Cena jedného kvietku je 0,75 € celkom fajn.


Z tchiba som si objednala v zľave koženku na výrobu rôznych ozdôb od háčika na utierku až po kľúčenku, ktorú ste si mohli pozrieť v TOMTO článku. Ako sada je to super, len mi trošku vadí, že je koženka už nastrihaná. Bolo by lepšie keby bola v jedno kuse a my si môžeme nastrihať koľko potrebujeme. Inak tam nájdete všetko potrebné od dierovača až po šroubičky. V zľave som objavila aj takéto štipce na látku. Používajú sa namiesto špendlíkov resp. na látku, ktorá je veľmi hrubá a špendlíky to nezvládnu. Napríklad aj  na koženku alebo keď šijete zips na kabelku a podobne. Takéto štipčeky kúpite už takmer všade od galantérie až po umelecké potreby. Môžete si vybrať aj veľkosť. Na tchibo som našla iba takéto miniatúrne. Vhodné sú práve na tenšiu látku, z hrubej mi padali, takže naozaj sú namiesto špendlíkov pri bežnom šití. 
V tchibo som  si ako poslednú vec v zľave kúpila sadu na patentky. Táto je vynikajúca a už nie raz mi zachránila zapínanie na kabelke alebo na ruksaku. Je to fakt super. Súčasťou sú aj plastové patentky aj kovové a takisto aj nástroje. Kompletka. Nalepovaci ozdoby sú z TEDi a nenašla som žiadnu chybu. Sú to polky perličiek od najväčšej po najmenšiu. Krásne to drží na látke takže spokojnosť, odporúčam však dokúpiť si lepidlo na látku.
Zipsy aj nite sú taksito z Tedi. Cena bola do eura, možno pár centov. Zipsy sú super, v balení sú také univerzálne farby a veľkosť vhodná na nohavice alebo šortky. Sú fajn len z farieb si veľmi nemôžete vyberať. V jednom balení je 6 zipsov v dĺžke 17 centimetrov za 1 EUR. Nite vám neodporúčam. Kvalitou sú ok ale ja neviem ako ich namotávali ale nenašli sme koniec resp. začiatok. Tak sme museli niť prestrihnúť a asi tretinu sme vyhodili. Radšej si ich kúpte v galantérii.

A posledná vec je dekoračná, takéto meditačné žabky. V ponuke sú tri a v dvoch farbách. Už mám doma všetky tri a ja som si vybrala bielu farbu. V ponuke je ešte strieborná. Žabky sú veľmi milé a majú aj rôzne veľkosti a vlastne meditujúcich budhov a žabiek tam majú kopuu, nebudete si vedieť vybrať. Je to pekná dekorácia do každej izby aj do kancelárie. Cena takisto do eura.
 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

One comment

jééé to je boží! 🙂 já mám objednané z ali nášivky a furt nepřišly :/*3
V3ronika life

Leave a Reply