Pred dvoma rokmi som dala druhú šancu žltej sukni zo sekáča. Postup ste si mohli prečítať v článku “refashion yellow top” a v plnej kráse si ho môžete pripomenúť v “outfit poste. Top bol skutočne krásny, veľmi rada som ho nosila a na opálenej pokožke sa nádherne vynímal. Nosila som ho však iba do prvého opratia. Tým, že bol prešitý zo sukne a pri praní som na to trošku pozabudla, tak sa hneď zrazil a už sa vôbec nedal nosiť. Nafotila som ho ešte jeden krát po tejto nehode, pozri outfit post, a potom iba čakal na vešiaku na zázrak, ktorý sa však nedostavil. Bolo mi to veľmi ľúto a keď som naposledy v metrovom textile uvidela rovnakú žltú látku, moje srdce podskočilo a hneď som si ju musela kúpiť. Doma som našla strih z prvého topu a cez víkend som sa pustila do rovnakého žlto-bieleho topu číslo dva. Tento krát nie je zrecyklovaný, ale z novej krásnej látky, ktorá sa už verím nezrazí a budem sa o top starať ako o oko v hlave 🙂 


Top nájdete v magazíne Burda 4/2016 model 118. Ako prvé som vybrala strih najmenšej veľkosti. Máme to odskúšané, že z Burda vyberáme veľkosť 36 a potom trošku upravíme, a z Burda Easy vyberáme 34, ktorá sadne perfektne. Ja som však už strih mala vykopírovaný, takže som si iba skontrolovala, či mám všetky časti.
Mamina mi strih potom uložila na látku. Ja neviem či sa to niekedy naučím, ale už viem aspoň určiť smer látky. Ja by som to dala hocikde resp. by som látku zohla napolovicu a strihala. Ach jaj, raz mi to verím pôjde. Nezabudnite ani na prídavky a záložky, tak aby vám blúzka pekne vyšla. Ak ju chcete dlhšiu, tak na to tiež myslite už pri ukladaní strihu na látku. 
Potom nájsť miesto aj na prieramky a záložku na výstrih a môžeme veselo strihať 🙂 Predtým však odporúčam strih prišpendliť, prekresliť krajčírskou kriedou aj so všetkými značkami, potom nasleduje prekopírovanie na druhú stranu cez krajčírsky kopír a až potom strihanie a odopnutie strihu z látky.
Potom som prišpendlila záhyby na výstrihu (ktoré sa ale nebudú zošívať pozooor), plecia a boky. Potom odporúčam vyskúšať, či blúzka nie je široká, úzka a podobne a potom môžete zapínať šijací a endlovací stroj.
Keď máte zošité boky a plecia, potom zaendlujte okraje, aby sa nestrapkali. Ja milujem môj singer, robí tak nádherné okraje. Môžete si vybrať koľko nití chcete použiť. Môžete použiť dve, tri alebo až štyri. My používame najčastejšie tri a vyzerá to takto pekne, ako to vidíte na fotke.Potom si vystrihneme a podlepíme plátnom prieramky a výstrih (neviem či to správne volám záložka na výstrih). Buď použite strih z Burdy, alebo si urobte vlastný. Ja často mením výstrih, hlavne nemám rada hlboké výstrihy, takže potom si vždy robím vlastné prieramky a záložky na výstrih. Potom ich prišpendlite na miesto kam patria a prišite. Postu je trošku komplikovaný resp. riaďte sa pokynmi v Burde alebo ešte lepšie v Burda easy, tam je to napísane “po lopate”.
Potom nasleduje biela / off white časť. Ja som si blúzku predĺžila pod zadok a na túto časť som využila zvyšky látky, ktorú som našla doma. Biely satén, ktorý som otočila matnou stranou na líce. Robím to asi vždy, keď používam satén, neviem tá lesklá strana mi nikdy nesedí do konceptu môjho štýlu obliekania, ale materiál sa mi páči.
Vystrihnite si veľký pás látky resp. tak dlhý, o koľko chcete mať dlhšiu blúzku plus centimeter na záložku, ktorú budete prišívať k žltej časti. Potom pekne začistite okraje aby sa nestrapkali a prišite k žltej časti. Odporúčam šiť žltou nitkou, pretože bielu bude vidno na žltej časti :). Potom opäť zaendlujte a obstrihajte nitky.


Nezabudnúť menovku a blúzka je na svete. Tadááá verná kópia tej prvej 🙂

Tak čo poviete, podarilo sa mi skopírovať milovanú blúzku? Spoznali by ste, že ide o inú, keby som vám to nenapísala?

posledné dve fotky: Janka Šípka Photography

 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

One comment

Super článek a skvělý návod :). Já jsem tak nešikovná, že mě by se to asi nepovedlo :D.

TheBlondieTale

Leave a Reply