Sviečky v sklenených pohárikoch sme videli už predpokladám všetci. Sú veľmi pekné a pohárik sa dá neskôr využiť na rôzne dekorácie v obývačke až po praktické nádobky na štetce a vatové tyčinky v kúpeľni. Nedávno sa mi pod ruky dostala sviečka, ktorá bola v takomto tanieriku a už som sa nevedela dočkať kedy dohorí a ja ju budem môcť premeniť na niečo pekné 🙂 Vždy keď prídem domov z práce, tak ako prvé odkladám náušnice, prstene a hodinky, aby som sa mohla odlíčiť a prezliecť bez toho, aby som mala biele tričko špinavé od make-upu. Aby som nemusela “behať” z jednej miestnosti do druhej, vyrobila som si z tejto nádobky zo sviečky, tanierik na odkladanie bižutérie. Takto to je veľmi praktické, pretože si bižutériu môžem zložiť priamo v kúpeľni a hneď sa odlíčiť. Výroba tanierika je veľmi jednoduchá a tento článok vám má poslúžiť ako inšpirácia. Možno prídete na lepšie využitie týchto nádobiek, určite mi napíšte ako ich používate vy, alebo či ich rovno vyhadzujete 🙂
Potrebujeme:

  • sviečku v peknej nádobke – najlepšie v tanieriku
  • permanentnú t.j. nezmazateľnú fixku
  • utierku alebo obrúsok na očistenie nádobky od zvyškov vosku

Postup:

Ako prvé odstráňte z nádobky všetky nálepky a zvyšky od vosku. Ak sa vám nebude dať odstrániť nálepka vodou, použite olej. Ide to perfektne. Stačí dať pár kvapiek oleja na nálepku a pošúchať suchou papierovou utierkou. Zvyšky vosku sa dajú pekne odstrániť nožíkom a potom vyčistiť napríklad prostriedkom na umývanie riadu, alebo niečim na odmastenie. To je základ celého DIY projektu. Mať pekne očistený a pripravený tanierik / nádobku.
Väčšie nádobky môžete využiť na kozmetické štetce, vatové tyčinky, vatové tampóny alebo očné linky vo fixke a podobne. V kúpeľni ich dokážete využiť na čokoľvek. Tým, že sú priesvitné presne vidíte čo kde máte a naviac to vyzerá veľmi pekne. Všetko má svoje miesto a kúpeľňa pôsobí upratane. 
Potom to je už iba na vašej fantázii. Tanierik si môžete ozdobiť napríklad takouto tváričkou alebo motivačným nápisom, alebo nápisom “Usmej sa” alebo čokoľvek čo vás poteší a na čo sa budete pozerať radi. Odporúčam použiť pernamentnú fixku, ak by ste sa pomýlili tak ju odstránite napríklad dezinfekčnými vlhčenými utierkami.
Ďalší tip je, že použijete molitán (alebo ako sa to presne volá) z krabičky, v ktorej ste si z obchodu odniesli náušnice. Je v podstate v každej darčekovej krabičke s bižutériou alebo šperkami. Vystrihnite z nej takú veľkosť aby vám pekne zapadla do nádobky a napichajte na ňu svoje obľúbené náušnice. Takto v nich budete mať ešte väčší poriadok ako keď ich iba poukladáte na tanierik.

Voilá a je to. Napíšte mi, či aj vy recyklujete nádobky zo sviečok a na aký účel.


 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

3 comments

skvelý nápad, ďakujem za tip ! ❤ xx

Simona | l i v e i n f o x w o r l d

Skvělý nápad! Vůbec by mě to nenapadlo, takže děkuju za tip 🙂 <3.

TheBlondieTale

Jasné že áno. Väčšinou do nich vložím čajovú sviečku, no do väčších som dala na dno kamienky, vložila cibulku hyacintu a krásne rozkvitol…

Leave a Reply