tailoring: material for summer collection 2018 // látky na nový letný šatník

S pekným počasím sa mi vrátila aj chuť niečo tvoriť a niečo pekné si ušiť. Na blogu bude opäť oveľa viac článkov na túto tému. Mám z toho radosť a verím, že táto informácia poteší aj vás. Pripravila som už niekoľko DIY článkov, podľa ktorých si môžete vyrobiť, vytvoriť alebo urobiť pekné kúsky za minimálne náklady. Články o šití budú takisto, práve už pracujem na žltej blúzke. To fotenie procesu šitia ma trošku spomaľuje pri tvorbe, ale tieto články píšem asi najradšej, takže tých pár minút naviac je OK. Okrem nových látok mám aj tri-štyri kúsky zo sekáča, ktoré chcem prešiť na niečo pekné, moderné a trendy kúsky. Zatiaľ v tom však nemám jasno, ale ako vždy aj pri tomto príde inšpirácia ako blesk. Jednoducho ma osvieti, niečo ma inšpiruje a presne budem vedieť, čo z tej látky bude. Ďalej mám pripravený článok o vzoroch, bude to pokračovanie článku "učíme sa spolu šiť" a niekoľko postupov, ako si zúžiť blúzku alebo vyčistiť vosk z oblečenia. V tomto článku vám stručne predstavím nové látky, ktoré sme kúpili na letný šatník. 
Z tejto látky bude blúzka. Ešte presne neviem aká, ale materiál je fakt skvelý, tak som si ju kúpila. Veď čo ak by sa vypredala :) Blúzka bude určite voľná, možno s volánikmi alebo s mašľou.
Druhá látka na blúzku (vôbec nerozumiem prečo sú tie fotky rozmazané - úplne všetky ehm) má takisto malý vzor, je tmavomodrý, a na spodnej časti je bordúra. Látky sme zobrali trošku viac, aby som sa na nej mohla vyblázniť. Predstavujem si ju priliehavú do pása a potom niečo ako peplum  z bordúry. V mojej hlave to vyzerá senzačne, veď uvidíme. 
Zo žltej a maslovej látky bude top, ktorý som už raz šila (TENTO), ale tým, že bol prešitý zo sukne sa hneď pri prvom praní zrazil. Keď som túto látku uvidela v obchode, hneď som si na top spomenula a látku som si kúpila. Top som začala šiť včera a už je takmer hotový. 
Ľahučký úplet na letné šaty s nádherným vzorom. Tie farebné bodky sú tak veselé na tom tmavomodrom podklade. Túto látku som jednoducho musela mať. Už sa neviem dočkať na výsledok. šaty budú nad kolená, asi prestrihnuté v páse s lodičkovým výstrihom :)
Ktorá látka sa vám páči najviac?  Tieto dve "látky" nie sú látky. Sú to šaty zo sekáča, ktoré som kúpila po 1 EUR a z čiernej chcem top a z tej druhej nejakú peknú tuniku alebo kratšie šaty na leto. Rozpáram a uvidím koľko mám látky a tak sa rozhodnem. 

******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT
******

3 komentáre:

 1. krásne látky :) obdivujem všetkých, ktorý vedia šiť...niekedy je hrozný problém nájsť v obchodoch niečo normálne...

  My Supercalifragilisticexpialidocious Diary | Live Better, Love Harder & Cure Hangovers

  OdpovedaťOdstrániť
 2. prvé dve látky sa mi páčia najviac, jemné a nežné :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 3. To jsou naprosto boží látky :-) Já teď přemýšlím o látkách do dětského pokojíku, ráda bych spíchla nějakou výzdobu, ať je to útulnější. Teda ani tak nejde o útulnost, jako spíš o to, že maloši už vyrostli a chce to něco vhodnějšího. Nevíte prosím, jak kvalitní jsou látky z tohoto shopu: https://www.bytema.cz/detske-latky/ ?

  Mohla bych tím potáhnout i podsedáky na židličky? :-)

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)