DIY: vyrobte si ozdobu pod golier košele z vyšívanej stuhy #2

Po ušití fialovej mašle z vyšívanej stuhy som si túto ozdobu pod golier košele úplne zamilovala. Postup a článok ako som vyrobila fialovú mašľu si môžete prečítať v prvom článku o tejto krásnej ozdobe. V dnešnom článku vám ukážem ďalšie mašle, ktoré som vyrobila a pripomenieme si aj postup na tenšej stuhe v dvoch farebných variantoch. Poďme na to. 

Potrebujeme:

  • saténovú stuhu
  • vyšívanú stuhu
  • nožnice
  • ihla
  • niť
  • zapaľovač 
  • krajčírsky meter

Postup je veľmi jednoduchý. Najprv si z vyšívanej stuhy urobíme mašľu. Je len na vás či bude veľká, malá, dvojitá alebo v jedno. Potom mašľu dokopy zošijeme aby držala tvar. Tento krok môžete preskočiť a utiahnuť ju iba strednou stuhou, ale odporúčam zošiť ju aspoň dvoma - troma stehmi, aby sa vám s ňou ďalej lepšie pracovalo a hlavne aby sa nosením (časom) nerozpadla. Potom si urobte pekný stred a nakoniec vytvorte z inej stuhy "nožičky" a takisto ich prišite na rub. Voilá a stuha je na svete. Podrobný postup TU
Tento krát som si okrem hrubších mašličiek vytvorila aj takéto krásne tenké, ktoré sa dajú nosiť aj ako brošňa na sveter alebo riflovú bundu a vyzerajú senzačne.  
Z tých hrubších som si vyrobila takéto krásky :) Už sa teším keď bude chladnejšie a budem môcť nosiť biele blúzky alebo riflové košele s dlhým rukávom ... ehm lebo iba tie majú golier vhodný na túto ozdobu. 
Ktorá sa vám páči najviac? Btw. zelená má už v strede modrú stuhu, v čase fotenia som ešte nenašla ideálnu modrú. 
Tip: ak chcete zabezpečiť, aby sa stuhy nestrapkali, tak ich jednoducho tepelne upravte t.j. použite zapalovač. Len pozor, nenechajte sa uniesť, lebo stuha pekne horí :) 


 

******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)