5 druhov slnečných okuliarov, ktoré jednoducho musíš mať jar-leto 2018 // trendy sunglasses for spring-summer 2018

Za posledných pár rokov som si nevšimla tak výrazný trend v oblasti slnečných okuliarov ako je tomu práve v sezóne jar-leto 2018. Veľké okrúhle a maxi okuliare vystriedali poriadne retro kúsky. Úzke, športové, priesvitné, žlté a v tvare mačacích oči. Môžeme ich vidieť na celebritách, modelkách a najznámejších módnych blogerkách a trendseterkách. Osobne ma tento trend v oblasti slnečených okuliarov nadchol. Veľmi s mi páči retro cat-eye okuliare, je to niečo nové resp. obnovenie kúsku, ktorý sa nosil kedysi a zaujímavé. Takisto ako to je s trendy kabelkami (pozri článok), tak aj so slnečnými okuliarmi môžete experimentovať. Základ je aby boli špicaté a opticky vytvorili mačacie oči. Takýto tvar okuliarov som žiaľ vo veľa kamenných obchodoch nevidela. Stále si držia klasické (maxi) okuliare, ktoré sú medzi nami obľúbené a určite ešte pár sezón potrvá, kým sa retro okuliare dostanú do slovenských ulíc. Na každej prehliadke dominoval iný model slnečných okuliarov, takže článok by sa pokojen mohol volať aj 30 tipov slnečných okuliarov, ale vybrala som ich iba 5, pre mňa najvýraznejšie:)  Inšpirujte sa článkom a vyberte si trendy okuliare podľa aktuálnych trendov.1) Retro - mačacie oči
Trend retro okuliarov v tvare mačacích očí sa mi páči najviac, ale v obchodoch som ich ešte nevidela. Hneď by som si jedny kúpila, ale najprv by som chcela vidieť ako to bude na mne vôbec vyzerať. Môžete sa vyhrať s farbou rámu a tak ešte viac podčiarknuť retro štýl alebo zvoliť menej výrazné v čiernej farbe. Každopádne, čím špicatejšie a užšie tým viac trendy. 

2) žlté sklá

Podobné okuliare ste mohli zahliadnuť vo filmoch z policajného prostredia. Aspoň ja ich mám teda spojené s filmami, v ktorých sa policajti alebo iní ľudia učili strieľať. Naživo som ich teda ešte nikomu nevidela, ale je to veľký hit, tak prečo nie. Takéto okuliare so žltými sklami kúpiť v obchodoch skôr ako retro mačacie. Siahnuť môžete po maxi, ale aj úzkych, hlavne nech majú žlté priehľadné sklá. 

3) matrix-style 

Návrat tohto trendu sa mi páči najmenej. Takéto okuliare sa nosili poriadne dávno a spomínam si, že to bol vtedy velikánsky hit. Všetci sme mali čierne sklá, navzájom sme si nevideli do očí a vyzerali sme ako agenti. Teraz je to späť. Hmm kto sa vrhne na tento trendy?
Louis Vuitton, streetstyle, streetstyle

4) športový štýl

Športový štýl okuliarov alebo vytiahnite rovno okuliare na bicykel k bežnému outfitu a budete trendy. Ako také okuliare vyzerajú? Rám je väčšinou farebný a iba v hornej časti okuliarov. Okuliare majú väčšinou možnosť aj na výmenu skla, preto je vlastne rám iba v hornej časti. Opäť ich môžete zladiť ku všetkému od večerných šiat až po tepláky :) 
Stella McCartney - all

5) presýpacie hodiny - zúžené / rozšírené
Tento štýl okuliarov je veľmi ženský a zaujímavý. Určite sa nehodí pre každý typ tváre, preto odporúčam skúšať pred samotnou kúpou. Skvele bude vyzerať na oválnej tvári a trošku mohutne budú pôsobiť na úzkej tvári.  Ale ak sa v nich cítite dobre a všetci vám budú hovoriť, že sa vám nehodia, nepočúvajte ich :) dajte na svoje pocity (teda to je aspoň moja filozofia). 
Altuzarra, Altuzarra, Lanvin

Ktorý druh/model okuliarov vás zaujal najviac? Alebo vás očaril úplne iný? Napíšte mi ktorý :)  

******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)