styling hacks: 8 spôsobov ako nosiť štvorcovú šatku v sezóne jar/leto 2018

Juchúúú konečne tu je obdobie na moje milované šatky. Štvorcové šatky som si obľúbila približne pred dvoma rokmi. Úplne prvú som dostala už poriadne dávno od starkej. Pochválila som jej ju a už bola moja ♥ Štvorcová šatka je veľmi univerzálna a existuje množstvo spôsobov ako ju môžete nosiť. Okrem klasického využitia t.j. na ochranu krku pred chladom, je šatka pekný doplnok aj do vlasov alebo na ruku. V tomto článku vám ukážem osem skvelých tipov a spôsobov ako šatku nosím ja. Inšpirujte sa a buďte odvážne :)

Štvorcové šatky sú dostupné v najbežnejšom rozmere 60x60 cm. Väčšinou sú saténové alebo šifónové, ale vyrábajú sa už zo všetkých materiálov a prevažne sú to umeliny alebo zmesové látky. Šatku, ktorú použijem v článku má 55x55 cm. Kúpila som rovno tri, v zare, vo výpredajoch za 3,99 EUR. S takouto šatkou sa veľmi dobre pracuje, nie je príliš "klzká" a super sa zaplieta aj do vlasov. 
// 8 spôsobov ako nosiť šatku
Štvorcovú šatku preložke od jedného rohu k druhému, vytvorte trojuholník, a zrolujte ju do úzkeho pásu. Šírka je skôr na vašom vkuse a štýle. Takto zrolovanú šatku môžete uviazať okolo ruky, čím vytvoríte veľmi pekný doplnok napríklad k jeansom, bielemu tričku alebo k saku. Ďalší spôsob je podobný, ale tento krát do šatky zamotáte ciferník hodiniek. Šatka takto slúži ako remienok. Tento spôsob však môžu využiť iba tie z vás, ktoré majú hodinky s odnímateľným resp. vymeniteľným remienkom, inak sa vám to nepodarí. Šatku môžete nosiť (hlavne v lete) aj vo vlasoch. Buď ako čelenku, tu však odporúčam použiť šifónové šatky, tie saténové vám nebudú držať, prípadne použite obyčajné sponky na uchytenie. Veľmi pekne vyzerá šatka aj ako mašľa na konci zapleteného copu alebo namiesto gumičky až pri temene hlavy. Šatky nosím veľmi rada aj na oživenie outfitu a len tak si ju prevesím na kabelke. Najbežnejšie využitie je práve teraz, keď je ráno ešte trošku chladno, na krku. Buď si ju uviažem ako "letušky" t.j. konce dopredu (teda tak si so pamätám z filmov) alebo naopak špicom dopredu, a buď si ju zastrčím pod tričko, rozopnutej blúzky alebo nechám navrchu. Btw. takéto farebné šatky vyzerajú senzačne v bielych blúzkach s dvoma-troma rozopnutými gombíkami od krku. Je to sexi, štýlove a veľmi trendy. 


 

******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

1 komentár:

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)