Bol piatok ako každý iný a vonku to vyzeralo, že už bude jar. V sobotu som sa zobudila, otvorila okno a mala som pocit, že som sa ocitla v inom štáte. Všetko bolo prikryté poriadnou vrstvou snehu. Až sa mi nechcelo veriť a rozmýšľala som, či mám konečne schopnosť teleportovať sa, či ma niekto počas spánku preniesol alebo som naozaj tak dlho spala. Nasledovala správa Janke a dohodli sme si opäť jedno krásne zasnežené fotenie. Áno priznávam, dnes pri teplote 13 stupňov, je tento outfit neaktuálny, ale nikdy neviete, kedy sa opäť prebudíte a všetko okolo vás bude prikryté bielučkým snehom 🙂 Nahliadnite na predpovede počasia, ja tam pre BB vidím ešte zopár snehových vločiek. No ale vráťme sa späť k outfitu a trikom. Tmavomodré rifle, hrubá páperová vetrovka, čiapka s veselým brmbolcom a vysnívané tmavohnedé čižmy na opätku, aby som sa v tej páperke necítila ako medvedík a postava sa trošku opticky predĺžila. Ešte mám jeden tip ako si opticky predĺžiť postavu. Stačí zvoliť asymetrický strih trička, mikiny alebo vetrovky t.j. vpredu kratší a vzadu dlhší a je to. Outfit som oživila výrazným farebným šálom, ktorý som dostala od kolegyni na Vianoce a slnečnými okuliarmi, ktoré mali rám vo farbe vetrovky, kabelku aj šálu. Verte-neverte všimla som si to až teraz, keď píšem tento článok. Semišovú kabelku v škoricovej farbe som si nesmierne obľúbila a nosila som ju celú zimu. Hodila sa ku všetkým kabátom, vetrovkám a vďaka oválnej hornej časti zapínania sa tam zmestilo aj oblečenie na cvičenie. V takomto outfite ste ma mohli stretnúť bežne v meste, prípadne som namiesto čižiem na opätku mala iné topánky, v závislosti od poobedňajšieho programu 🙂 Po otvorení článku nájdete všetky tipy na optické predĺženie a zoštíhlenie postavy a nôh 🙂

vetrovka, čiapka: house; šál: camaieu; rifle: c&a; čižmy: john garfield; kabelka, okuliare: oriflame
Ako si opticky predĺžiť postavu:

1) Zvoľte topánky na vysokom opätku, ale pozor na farby. Ak máte čierne pančuchy tak si nohy a postavu predĺžite čiernymi lodičkami. Ak naopak máte holé nohy (alebo teda telové pančuchy, ktoré neuznávam), tak zvoľte topánky v telovej farbe. Snažte sa aby bola farba telových lodičiek, čo najviac podobná farbe vašej pokožke. Pozri článok TU.  To isté platí aj o čižmách. Ja som sa síce vďaka opätkom necítila ako medvedík, ale ak by som chcela aby som si opticky predĺžila aj nohy, tak by som mala zvoliť tmavomodré čižmy. Pekne to vyzerá skôr s pančuchami. Ak zvolíte pod šaty hrubé čierne pančuchy, odporúčam aj čierne čižmy na opätku. 

2) Zvoľte asymetrický strih. Vpredu kratší a vzadu predĺžený. Týmto sa silueta opticky zúži a predĺži. Ja takéto strihy milujem a naopak nemám rada, keď je tričko alebo blúzka zostrihnutá dorovna, mám radšej oblúčiky. Keď je spodná časť rovná, tak mám pocit, že to žiadnej postave neprospeje, ako keby ju rozseklo na dva kusy.

3) Zvoľte dlhý šál, šatku alebo náhrdelník. Môžu to byť dlhé perly, náhrdelník s výrazným príveskom, ktorý sa vám bude hompáľať pri opasku ale aj taká tá úzka saténová šatka, ktorú si ležérne prehodíte okolo krku. Pri šáloch je dôležité, aby boli poriadne dlhé a po zaviazaní padali aspoň ku stehnám. 

Tieto tri tipy vychádzajú z outfitu, ale poznám ich ešte veľa.  Preto vám ich budem pravidelne prinášať na blogu 🙂 Najbližšie sa môžeme pozrieť na to, ako si opticky predĺžiť nohy 🙂 

photo by Janka Šípková – Janka Šípka photography  

 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

Leave a Reply