DIY: valentínsky náhrdelník z hrubého motúza, šnúrky alebo lana

Srdiečka všade navôkol a blížiaci sa sviatok sv. Valentína ma inšpirovali a opäť som si pre vás pripravila dva DIY postupy na valentínsku tematiku. Obidva postupy sú veľmi jednoduché a nie sú nijako extrémne "presladené" :) Dajú sa využiť počas celého roka a ešte sú aj nenáročné na čas. V tomto prvom návode vám ukážem ako si vyrobíte náhrdelník z hrubej šnúrky, motúza alebo tenšieho lana (dá sa využiť aj šnúra na vešanie prádla). Návod je veľmi jednoduchý a základom úspechu je trpezlivosť. Inšpirujte sa a vytvorte si krásny textilný náhrdelník za pár minút. 

Potrebujeme:
  • hrubší motúz, šnúrky alebo tenšie lano - motúz kúpite v galantérii, takisto aj šnúrky, s lanom vám nepomôžem :) Motúz/šnúrku vám predajú na metre, v jednom som sa stretla s tým, že predávali najmenej meter a inde boli ochotní odstrihnúť aj pol metra.
  • koncovky - tieto som kúpila v umeleckých potrebách za cca 2,50 EUR v ponuke mali dve farby
  • lepidlo na textil - napríklad Kanagon alebo E600
  • nožnice


Návod ako uviazať takýto pekný uzol v tvare srdca som našla na pintereste. Je tam veľmi veľa návodov, takže ak nie je zrozumiteľný tento môj, kľudne si vyhľadajte iný :) Takisto sa môžete inšpirovať pinterestom a uviazať si úplne iné uzlíky, ak sa vám nepozdáva valentínske srdiečko. Poďme na to. Ide o  šesť jednoduchých krokov.
V šiestom bode už iba pomaly ťahajte konce a vytvarujte srdiečko. Srdce by vám malo vzniknúť aj bez väčšej úpravy, ale ak chcete aby bolo dokonale, tak mu trošku pomôžte. Potom si prirovnajte šnúrky resp. vzniknutý náhrdelník na krk a odstrihnite dĺžku.
Na konce prilepte koncovky a nechajte zaschnúť. Označenie na týchto koncovkách som trošku nepochopila. Neviem či je to vnútorný alebo vonkajší priemer, a preto som radšej išla do umeleckých potrieb aj s motúzom a skúšala som. Na prilepenie koncoviek odporúčam použiť aj špajdlu alebo špáradlo.  Voilá a náhrdelník je na svete.
Extra tip:
ak chcete aby bol náhrdelník ešte viac originálnejší, môžete na začiatku zlepiť alebo zošiť dokopy dve farby motúzov napr. červenú a bielu, alebo na záver nalepiť okolo vzniknutého srdiečka iba červený motúz. Záleží to na vašej fantázii a hlavne vkuse :) Prajem príjemné tvorenie. 


 

******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT
******

1 komentár:

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)