otestovala som novinku: BIO-celulózová maska na pery Balea

V DM drogerie markt som videla už rôzne masky. Klasické krémové na pleť, na vlasy, potom rôzne vankúšiky pod oči, na čelo, textilnú hydratačnú masku na celú tvár a teraz som objavila aj novinku, masku na pery. Samozrejme som ju hneď musela otestovať. Podobné masky som videla na e-shopoch, ale boli trošku iné. Poviem pravdu, že som sa ich bála otestovať, preto som rada, že značka ktorú poznám a s ktorou mám dobré skúsenosti, prišla na trh s takouto novinkou. V článku si môžete prečítať môj názor na masku a skúsenosti s prvým použitím. Poďme na to.
Čo sa dočítate na obale: Balea bio-celulózová maska na pery. V balení nájdete jeden kus masky na pery, ktorá je na jedno použitie. Maska obsahuje kyselinu hyalurónovú. Pery hydratuje, vyhladzuej a vytvor tzv. zvodné pery - už po prvom použití. 
cena: 1,49 EUR
množstvo: 1 kus
V balíčku nájdete textíliu vystrihnutý v tvare pier. Je naplnená gélom, takže ak ju raz rozstrihnete, je potrebné ju hneď použiť inak vyschne. Pred použitím je potrebné odstrániť ochrannú fóliu z obidvoch strán masky.  Pery jemne očisti (stačí micelárna voda) a masku priložte na pery. Trošku pritlačte, poposúvajte aby bola pekne na celých perách a nechajte pôsobiť 15 minút. Po uplynutí času masku zložte a zvyšky gélu vklepte do pier.  
Pery sú skutočne už po prvom použití nádherné. Pozrite poslednú fotku pred a po. Sú vláčne, hebké a niektoré vrásky zázrakom zmizli, aj keď to vyzerá ako photoshop, fotky som neupravovala. Poďme však naspäť na začiatok. Samotná maska je nejaký druh textílie, predpokladám, že je to niečo podobné ako hydratačné textilné masky na celú tvár. Tým, že sú napustené gélom, sú na prvý kontakt s perami trošku chladivé, ale za pár sekúnd tento pocit pominie. Maska je pekne vytvarovaná a tým, že je väčšia ako pery, vyhladí vám aj okolie pier, čo je iba plus.
Čo mi trošku nevyhovovalo bolo práve rozstrihnutie v strednej časti. Asi to bolo myslené ako otvor na pery, aby ste tých 15 minút nemuseli iba mlčať, ale mne to prekážalo. Gél, ktorým je maska napustená sa mi dostal do úst, práve kvôli tomu otvoru a slinám :) Nebolo to nič strašné, dalo sa to vydržal, len možno by bolo lepšie keby nebola rozstrihnutá. Inak maska na perách pekne držala celých 15 minút, na začiatku sa mi trošku šmýkala, ale potom som našla systém, ako ju "uchytiť", nevyschla ani sa nezlúpla. Tých 15 minút sa dá zvládnuť, len nemôžete nič robiť. Myslím tým, hlavne začať sa líčiť, prípadne len oči alebo obočie. Masku si môžete dať na pery napríklad pred tým ako sa začnete líčiť. Môžete si dať masku aj na celú tvár a vankúšiky pod oči. Rúž bude vyzerať na perách oveľa lepšie práve po použití tejto masky. Takisto s make-upom na pleť počkajte až keď si masku dáte dole. Tým, že tam je gél, je vlhká, t.j. nie je vhodná na make-up. 
Pozorujte na fotkách, ako krásne zmizli drobné vrásky na perách ale aj v okolí pier. Normálne ich maska vyhladila wow. Masku budem rozhodne používať pred oslavami a špeciálnymi akciami, keď budem chcieť aby bol môj make-up dokonalý. Ešte na záver poviem, že som nemala žiadne nepríjemné pocity, brnenie, pnutie alebo alergické reakcie. Z masky som nadšená. Akú máte skúsenosť s maskou vy?

foto Ivana Klepáčová

 

******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT
******

2 komentáre:

  1. ešte som takúto masku neskúšala, ale počula som na ňu zatiaľ iba pozitíva :) alebo viacmenej také názory, že je to zaujímavá novinka :)
    MakeupbyVeo

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Podobnou masku jsem zkoušela, ale byla z čínského e-shopu. Tuhle novinku od Balea jsem ani nezaznamenala, mrknu po ní :) ráda jí vyzkouším.

    Nela z blogu Růžová rtěnka

    OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)