novinky v mojom šatníku: svetre a roláky

Od kedy som mala problémy s krčnou chrbticou obľúbila som si roláky, šatky nosím ešte častejšie a v zime bez hrubého šála obmotaného okolo krku nejdem ani na krok. Nakupovať svetre cez e-shop však nie je vždy výhodné až tak ako sa môže zdať. Za posledné tri mesiace som si objednala tri roláky a jeden sveter a viete koľko z nich mi sadlo? Jeden. Farba, materiál aj produktové fotky sa zhodujú s realitou, čo je však odlišné sú väčšinou rozmery. Predstavujem vám štyri svetre, ktoré mi učarovali na e-shopoch, ale nesadli mi. Preto tri z nich nájdete v časti výpredaj// romwe
Pri pohľade na bordový rolák s krásnym štrikovaním mi zažiarili oči ako nikdy. Tá farba je úplne božská, na bokoch rozparky a vysoký rolák. Pri meraní som usúdila, že dĺžka 58 cm mi bude akurát. Pozabudla som však na fakt, že vďaka rozparkom rolák bude trošku kratší, lebo sa štrikovanie rozšíri do šírky a nie do dĺžky. Mohli ste ho vidieť v outfit príspevku s vysokými čiernymi nohavicami, takže vyzeral super. Na bežné nosenie s jeansami, ku ktorým by bol famózny, by som ho však potrebovala aspoň o 2 cm dlhší (meriam 175 cm). Mala som ho oblečený 2x a celý čas som si ho poťahovala dole, čo mi trošku prekáža, ach zbavujem sa ho nerada, ale keď mi je krátky, tak mi je krátky.

>>>  info o rozmeroch TU, outfit TU

Biely dlhý rolák je jediný, ktorý mi sadol perfektne. Štrikovanie je menej "naťahovacie" do šírky a skôr pevne drží tvar. Všetko je rovnaké, vzor, dĺžka, farba a je tak teplučký, že ho najradšej nosím pod tenšie kabáty. Nevýhoda tohto roláka je, ako som už spomínala, že je biely a budete ho musieť často prať. Tento jediný sa neocitol vo výpredaji.

>>>  info o rozmeroch TU, outfit TU

// shein 
Tento fluffy ružový sveter je v ponuke vo viacerých farbách. Vybrala som si ružový a opäť mi nesadol. Tento krát som nevenovala dostatočnú pozornosť rozmerom v oblasti ramien a je mi široký, alebo je nesprávne ušitý? Neviem, každopádne mi trošku odstáva na ramenách. Inak je parádny, mäkučký, hebký, teplý tak akurát aj do kancelárie a farba je úžasná. Chĺpky trošku lietajú, takže určite ho operte. 

>>> info o rozmeroch TU, outfit TU

Posledný rolák, ktorý mi takisto nesadol, má neuveriteľne krásne farby. Je veľmi pekne zladený v ružovo-šedo-bielej farbe. Vybrala som si veľkosť S a opäť tie ramená. Videla som, že na produktových fotkách sú padnuté až do polovice, ale tým pádom sú dlhé aj rukávy. Tým, že na konci nie sú pevné patenty mi rukávy padajú a znervózňuje ma to. Materiál, farby, vzor, všetko je úžasné, len tie dlhánske rukávy. Možno sa dajú pekne vyhnúť, no na mne pôsobí mohutne. 

>>> info o rozmeroch TUoutfit: čoskoro 


Asi si dám na chvíľku so svetrami z e-shopov pokoj a radšej si ich vyskúšam v kamenných obchodoch :) Máte aj vy podobnú skúsenosť s kúpou svetrov cez e-shop? Ak sa vám niektorý sveter/rolák zapáčil, neváhajte ma kontaktovať, prípadne si ho môžete objednať priamo na e-shope. Odkazy nájdete pod každou fotkou :) 

 

******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT
******

1 komentár:

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)