DIY: originálne čajové sviečky // dekorácia, ktorú využijete počas celého roka

Čajové sviečky asi pozná každý z vás. Predávajú sa v rôznych farbách, množstvách a vôňach. Doma ich využívame pomerne často. Sú vhodné ako celoročná dekorácia na dotvorenie atmosféry. Na vianoce s vôňou škorice, na jar s vôňou kvetov a na jeseň napríklad ovocie :) Sviečky sú pomerne lacné, vydržia svietiť celý deň a ja vám teraz ukážem ako si ich môžete ozdobiť. Podľa titulnej fotky už môžete tušiť, že budeme potrebovať washi tape, alebo ozdobné pásky, ktoré sú vyrobené z ryžového papiera. Postup je veľmi jednoduchý, nenáročný na čas a efektný :)

Potrebujeme:
  • čajové sviečky
  • washi tape
  • sklenený pohárik, nádobku, hocičo do čoho alebo na čo položíme sviečku.
Postup:
Vyberte si pásku podľa nálady, podľa farby výzdoby v izbe, kde ju chcete použiť alebo  podľa udalosti - narodeniny, Vianoce atď. Veľkou výhodou je, že tieto pásky majú rovnakú šírku ako čajové sviečky. Jednoducho ich nalepte na hliníkový okraj sviečky a voilá. Za pár sekúnd ste si vyrobili originálnu čajovú sviečku, ktorú môžete položiť aj na tanierik a bude vyzerať skvele. Pásky majú rôznu cenu. Na čínskych e-shopoch ich kúpite od pár centov a vo výpredajoch v kamenných obchodoch od eura. Ak však chcete novinky tak si pripratíme okolo troch-štyroch eur. O to si ich budete viac ceniť a neminiete ich hneď :) Ja som množstvo pások dostala k rôznym sviatkom, preto ich mám tak veľa :) 
Ako vidíte na fotkách, môžete skutočne použiť buď malý pohár na zaváraniny alebo pohárik zo starej sviečky a dotvoriť si ju podľa ročného obdobia :) Prajem príjemné tvorenie :)  

******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT
******

1 komentár:

  1. aj ja mam takeeee :) washi pasky su najlepsia vec na svete :) aj " vazu" som si urobila s ich pomocov :D vinova flasa plus washi pasky :D

    OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)