Milujem balenie darčekov. Ešte viac milujem balenie darčekov do klasického (dnešná doba si pýta slovo “retro”) hnedého baliaceho papiera. Používam ho počas celého roka a najviac sa moja kreativita prejaví na Vianoce. Tento rok som si ho kúpila už v novembri a urobila som dobre, pretože som ho v polovici decembra nevidela v žiadnom papiernictve. Dokonca ani jeho bielu alternatívu, škandalózne. Ak nahliadnete do záložky na blogu DIY môžete sa inšpirovať rôznymi spôsobmi balenia darčekov. V dnešnom článku sa môžete inšpirovať nápadmi, ako takto originálne zabalené darčeky dozdobiť aj originálnymi menovkami. Verte mi, vyblázniť sa môžete nie len pri balení ale aj označovaní darčekov menovkami. Pozrite si mojich desať nápadov na originálne menovky a inšpirujte sa 🙂

1) zimné a vianočné motívy – takéto menovky sú síce trošku infantilné, ale keď už máme na sebe infantilné svetre a pozeráme rozprávky, tak prečo by nemohli byť infantilné aj menovky. Stačí aby ste z tvrdého papiera vystrihli zimný motív, urobili dierku a previazali stužkou alebo motúzom. Môžete vytvoriť snehuliakov, vločky, vianočné ozdoby alebo vianočný stromček.
2) prírodné materiály t.j. drevo, šišky alebo ihličie. Opäť je to veľmi jednoduché. Stačí balíček previazať stužkou alebo motúzom (motúz bude lepší lebo ten vyzerá viac prírodne) a k uzlíku doplniť kúsok drievka alebo vetvičku. Na tie vetvičky, ale pozor. Odporúčam vám “nazbierať” ich až 24.12.2017 pretože vám v teple opadajú a nakoniec vám tam nezostane nič zelené iba halúzka. Naviac takto zabalený darček bude aj krásne voňať. Šišky si pripravte vopred, napríklad aj dnes cestou domov popozerajte pod stromy a šišku nechajte doma na radiatore vysušiť, to isté platí aj o drievkach.
3) písmena – ak nemáte doma makety písmen, tak využite jednoducho google. Nájdite si abecedu a obkreslite písmená na papier priamo cez monitor. Viete ako to myslím? nemusíte ich tlačiť, len priložte papier na monitor 😉 Potom vystrihnite a je to. Vyzerá to fantasticky. Pokojne použite aj novinový papier.

4) nakreslené – hnedý papier má veľkú výhodu, a to, že sa na papier parádne kreslí. Perom, fixkami aj farbami. Môžete tam nakresliť rôzne dekorácie a takisto aj mená. 

5) gombíky – ak máte doma plno gombíkov (ako ja) ktoré nemajú reálne využitie na oblečení, využite ich na menovky. Opäť môžete vytvoriť rôzne vianočné ozdoby alebo snehuliakov. 
6) trblietky a flitre – na menovku z tvrdého papiera aplikujte na spodnú časť lepidlo a potom naneste trblietky.  Vyzerá to fantasticky a pod stromčekom sa naviac bude všetko trblietať 🙂 
7) fotky – ako menovky môžete použiť aj staré fotky z detstva alebo milé fotky, ktoré vám pripomenú krásne rodinné chvíle a zážitky. Zasmejete sa pri hádaní kto je kto a aj zaspomínate. Fotky samozrejme skopírujte 🙂 aby sa vám nezničili.
8) vystrihovačky – takéto dierkovače s vianočnými motívmi kúpite v každom papiernictve a majú ich napríklad aj vo flying tiger. Stoja asi euro až dve.  Môžete ich vystrihnúť alebo vystrihnuté nalepiť na menovku.
9) osemsmerovka – tak toto je aká paráda, len trošku prácna.  Odporúčam použiť na darčeky, ktoré sa dajú zabaliť do A4 alebo A3 formátu, aby vás výroba papiera nestála viac ako darček. V PC si napíšte ľubovoné písmená a do jedného radu samozrejme nezabudnite napísať meno, komu darček patrí. Dajte si však pozor, aby sa z písmen nedalo vytvoriť viac mien. Potom máte dve možnosti, buď rovno zakrúžkujte meno vy, ale nechajte obdarovaných aby hádali 🙂 V tom prípade nezabudnite priložiť k balíčkom aj pero alebo fixku. Bude to zábava.
10)  so sladkosťou – na motúzik alebo stužku pripevnite menovku, akúkoľvek, a priviažte k tomu buď perníček alebo takto zabalené maškrty do priesvitného celofánu. 

zdroj fotiek: pinterest


extra tip:

  • na hnedý baliaci papier použite papierovú lepiacu pásku, klasická nebude držať (takisto je hnedá – lepí sa vodou)
  • na biely baliaci papier použite pásku napríklad z ryžového papiera alebo priesvitnú, ktorá sa dá trhať (neviem čo je to presne za maeriál, nie je papier ani plast hmm)
  • keď budete písať alebo maľovať na papier, dajte si pozor aby ste nepoužili veľa vody, papier sa inak rozmočí a zničí 

 
******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

Leave a Reply