DIY: zaujmite s vlastnoručne vyrobenou ozdobou vo vlasoch // fashion trend AW 17/18

V článku "trendy účesy na obdobie jeseň-zima" som vám predstavila moje top tri trendy v oblasti účesov. Všetky sú jednoduché, nenáročné na prípravu a dokonca si "pomôcky" na ich realizáciu môžete aj vyrobiť za pár minút. V tomto článku vám ukážem, ako si vyrobiť šik ozdobu alebo "falošnú sponu" do vlasov. Výroba nie je náročná na financie ani na čas :) Čítajte ďalej a inšpirujte sa.


Potrebujeme:
plastové hrebene do vlasov - môžete použiť aj spony, ktoré sa dajú kúpiť v kreatívnych potrebách alebo obyčajné sponky. Verzia plastových hrebeňov je však najlacnejšia a osobne si myslím, že vo vlasoch aj najlepšie drží. Tieto dva som kúpila v 101 drogerie za 1,63 €.
ozdobné kamienky - čokoľvek, čo chcete mať vo vlasoch
lepidlo alebo tavnú pištoľ - najlepšiu skúsenosť mám s lepidlom E600, ktoré som zatiaľ v kamennom obchode nikde nevidela, kupujem ich cez aliexpres za cca 2 € a vydržia mi veľmi dlho. Je to lepidlo určené práve na takéto ozdoby či už na plast alebo látku (veľa dievčat ich používa práve namiesto šitia a lepia čoho ja nie som zástancom). Ešte upozornenie, ak použijete tavnú pištoľ, tak je možné, že po zapletené do vlasov kamienky opadajú - tavné lepidlo sa dá veľmi jednoducho odstrániť aj bez námahy.
pinzeta - ak budete mať veľmi malinké kamienky a budete chcieť vytvoriť rôzne obrazce, tak ju oceníte
Postup vám ani nemusím písať, ale napíšem lebo k videám sa ešte stále neviem prinútiť :) Najprv si vytvorte obrazec z kamienkov na podložke, a potom ich aplikujte pomocou lepidla a pinzety na okraj hrebeňa. Nebojte sa toho a vytvorte aj netradičné a nesymetrické obrazce, aby to bolo zaujímavé. Kombinujte bláznivé farby, veľkosti a zopár kamienkov prichyťte aj na zúbky. Vo vlasoch to bude vyzerať super. Keď si budete kupovať hrebeň do vlasov snažte sa kúpiť si vo farbe vlasov.  Síce vám ho po vložení do vlasov nebude vidno, ale predsa len, počas dňa môže kúsok vykuknúť :)
Ja som si vytvorila tri. Dva z kamienkov a na jeden som použila zbytok krajky/čipky (nikdy neviem ktoré slovo je SK a ktoré CZ), urobila som mašľu a nalepila som ju na okraj. Vyzerá to naozaj skvele a účes máte doslova za sekundu. Stačí si urobiť cestičku vo vlasoch na stranu a vlasy zapnúť na druhej strane ako na obrázku č.1, alebo ich zatočiť dozadu ako na obrázku č.2 alebo zviazať do copu a ozdobiť účes zhora. Inšpirujte sa.


 

******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)